Pelokas ja sotahullu Staputler (pelkää koronavirusta) on viimeiset kuukaudet majaillut Shotsin bunkkerissaan. Hänellä on ollut siellä suhteellisen mukavat oltavat, mutta tänään hänelle tuli hankala ongelma.
Navalnyi saapui reippaasti Moskovaan, ja hän sai epäonnistuneen novitšok-iskun jälkeen Putinin näyttämään heikolta presidentiltä. Eipä se Staputlerin valtakaan näytä ikuista olevan. Taidetaan Karjala saada piankin takaisin.
https://yle.fi/uutiset/3-11739894
Staputler pelkää bunkkerissaan
7
153
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä on Volodjan siemailla Shotsissa shotteja. Vai mikä se olikaan?
- Anonyymi
Milloin Shotsissa alkaa shortsikelit?
Nyt sotahullun Staputlerin pitää keksiä uusia keinoja Navalnyin kukistamiseksi, sillä Novitshok myrkkyä ei voi ihan heti käyttää. Eipä ole helppoa pitää pystyssä pelkän valheen varaan rakennettua Venäjää, kun vastassa on rohkea ja myrkytystä pelkäämätön miehekäs mies.
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/968d8b7e-5627-424f-8241-3c707092368a- Anonyymi
Kerropa lisää Shotsista. Missä tuo muuten onkaan?
- Anonyymi
Koronan pelko on mietoa, mutta kunnon kuolemanpelolla olisi suuruuden hulluun mieheen tervehdyttävä vaikutus.
Sotahullu Staputler ei tunne oloaan oikein turvalliseksi vanhassa bunkkerissaan, ja siksi hänelle rakennetaan uutta ylellisempää bunkkeria. Köyhyydessä elävät syrjäseutujen baabuskat itkevät oikein ilonkyyneleitä katsoessaan videota Staputlerin uudesta bunkkerista. Niin onnellisia he ovat Staputlerin puolesta.
https://yle.fi/uutiset/3-11744545
https://www.youtube.com/watch?v=ipAnwilMncI&feature=youtu.be- Anonyymi
Eipä ole aloittajaakaan näkynyt kadulla saarnaamassa. Netissä on turvassa kun ei tarvi näyttää naamaansa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun493311Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5432037Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171950Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si821917- 201578
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431508- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281287UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131195