Eilen melkein sain

Anonyymi

Aamulla kömmin vaimon viereen ja aloin hiplailemaan. Asia ei edennyt kovinkaan pitkälle. Kusettaa, hän sanoi ja vähän ajan päästä lisäsi pitää lähteä vessaan ja aamukahvin keittoon. Jatketaan myöhemmin. Semmoista tämä meillä nyt. Edellisestä kerrasta taitaa olla jo neljä kuukautta. Pitäisi olla jatkuvasti vonkaamassa niin ehkä joskus sattuisi oikeaan saumaan.

Aikaisemmin olin tehnyt yhden päätöksen, alan etsiskelemään seksiseuraa. Kokeilen jos löytyisi mies. Naisia tämmöinen ujo yli 50-vuotias mies ei kovin helposti saa kun rahaakaan ei ole tolkuttomasti. Hyvin meni siinä mielessä, että heti löytyi kontakti. Siihen se sitten loppuikin, nuori mies toisessa päässä lopetti yhteydenpidon. Niin kai sitten olen väliinputoaja ja pitää tyytyä olemaan ilman. Helpottaisi, jos asuisi jossakin isossa kaupungissa, mutta täällä pienessä maaseutukunnassa vaihtoehdot ovat vähissä.

11

64

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Missä päin asut

    • Anonyymi

      "Pitäisi olla jatkuvasti vonkaamassa niin ehkä joskus sattuisi oikeaan saumaan." - Ei näin. Naisia alkaa ärsyttää, jos mies jatkuvasti vonkaa, tavoitteesi luisuu sitä kauemmaksi, mitä enemmän yrität. Lisää sen sijaan arkista läsnäoloa ja ei-seksuaalista koskettelua. Ohimennen kosketuksia, aamu/päivä/iltasuukkoja ja -halauksia (lyhyitä). Sitten kun teet seksuaalisen lähestymisen, tee se eri tavalla kuin tuo "arkiläheisyys", jotta asiat eivät sekotu ja nuo toiset tule tulkituksi lähentely-yrityksiksi.

      • Anonyymi

        Sitä samaa mietin, enemmän pitäisi sitä arkista koskettelua olla. Tähän pisteeseen on tultu jo muutama vuosi sitten, kun vaimo sairasteli eikä seksi kiinnostanut tippaakaan. Nyt kiinnostaisi puheiden mukaan mutta vähän alkaa epäilyttää.


      • Anonyymi

        Mikähän sinussa on vikana? Pienimunaisethan täällä enimmäkseen trollailee eli ehkä juuri se.


      • Anonyymi

        Taitaa koskaan oikeaa parisuhdetta kokematon sinkku huudella katsomosta.


    • Anonyymi

      Sain illalla mieheltäni kyrpää.

      • Anonyymi

        Se on hyvä 👍


    • Anonyymi

      Olen ap kari hartolasta. Aika pieni paikkakunta ja muutenki outo paikka

      • Anonyymi

        Tsemppiä sinulle. Paljon pohjoisempana asustelen ja jääneet lomamatkatkin viime vuonna väliin, lähinnä koronan takia, yleensä vain rahanpuutten takia. Suomessa kyllä on paljonkin samassa tilanteessa olevia mutta vaikea on löytää. Harvempi suoraan kertoo haluavan kokeilla m&m-seksiä. Läheisyys suhteessa on tärkeää mutta kyllä voisin kokeilla lähes millaista tahansa yhden yön juttuakin.


    • Anonyymi

      Omituisesti välillä katoaa täältä keskustelut. Tämänkin löysin vain sivuhistorian kautta. Tuosta viimeaikaisesta yhteydenotosta piti puhumani. Mietin olisinko itse mennyt puihin 30 vuotta nuorempana, jos alkaisi näyttää, että joutuisi antamaan persettä sellaista luvattuani. Ehkäpä mutta ei kai olisi suuri vaiva ilmoittaa tulleensa toisiin aatoksiin. Parikymmentä vuotta sitten kyllä etsiskelin netistä aktiivisesti seuraa ja aika usein vastaukset vain loppui. Ajat eivät ole muuttuneet.

      Kunpa tämä korona-aika jo kohta loppuisi niin pääsisi vaikkapa Leville kokeilemaan onnea. En mikään adonis ole mutta lähes joka kerta baarissa on joku koukkuun tarttunut silloin, kun olin vielä vapailla markkinoilla. Tosin lähes 20 vuotta sitten mutta edelleen siedettävän näköinen. Puhelahjoista ei kannata puhua mutta mitäpä se haittaa meluisassa baarissa, varsinkaan loppuillasta kun alkaa jonoa muodostua epätoivoisista.

      • Anonyymi

        Sillähän ei lopulta ole väliä antaako säälistä vai halusta. Minun kannalta siis. Ne, joilla on mahdollisuus valita, valitkoon ensin, minä valitsen lopuista. Epäilen kovasti, että säälistä jäisivät tyrkylle...


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      81
      5970
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      311
      5354
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      48
      4580
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      311
      3645
    5. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      0
      2210
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      136
      2112
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      100
      1247
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      7
      923
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      154
      804
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      52
      665
    Aihe