Tipaton Tipparellu tulossa

Renaultin komealta kalskahtavassa viisivuotissuunnitelmassa on tarkoitus panostaa sähköautoihin. Esimerkiksi Renault 4 -malista ollaan tekemässä sähköistä versiota, joka tunnettiin Suomessa lempinimellä Tipparellu.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onkohan kekään hukkunut tipparelluun? Ämpäriinhän ei voi. Ainakaan tipatonta tammikuuta viettäessä.

Äänestä

Kokemusta löytyy kahden tipparellun omistajana. Hyviä tilavia autoja olivat.

Äänestä

Linkki relluun?

Äänestä
  • Nelosesta mainittiin Vitosen yhteydessä, että sekin on tulossa. Mitään kuvamateriaalia ei vielä ole.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Renaultin komealta kalskahtavassa viisivuotissuunnitelmassa on tarkoitus panostaa sähköautoihin. Esimerkiksi Renault 4 -malista ollaan tekemässä sähköistä versiota, joka tunnettiin Suomessa lempinimellä Tipparellu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu