Lunta Perkele!

Viheridioottihörhöilyä (PÖSH! PÖSH!) kymmenisen vuotta sitten:

https://www.tietotori.fi/Keskustelualueet/Päivän puheenaihe/I003AAB57.0/greenpeace2008.jpg

Nykyinen TODELLINEN tilanne:

https://www.iltalehti.fi/saauutiset/a/cb255d8f-4c57-45d3-ac3e-780271fe6cf1#gallery

PS. HÖRH! HÖRH! PÖSH! PÖSH!
874
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Miten niin hörhöilyä? He saivat, mitä toivoivat ja helsinkiläiset ovat haltioissaan kun saavat ostaa pulkkia.

Äänestä

Sää ja ilmasto ovat eri asioita. Sää vaihtelee satunnaisesti ja ilmasto on 30 vuoden keskiarvo säätilastoista. Siinä ei yksi kylmä talvi tai kuuma kesä tunnu missään.

Äänestä
  • Kerro se viherpunikeille, jotka vähäisenkin tuulenpuuskan tai kuurosateen sattuessa sanovat sen johtuvan ilmastomuutoksesta.

    Koko Eurooppa värjöttelee nyt pakkasessa ja lumihankia on Välimerellä asti. En väitä pikkujääkauden alkaneen, mutta jonkinlaista alkusoittoa tämä voi olla. Harmi, että viherhöperöt ovat valmistautuneet vain lämpimiin keleihin.

    Äänestä

Suomessa on uskottu viherpiiperöiden puheita siitä, että pian täällä palmut huojuisivat, joten aurauskalustoa on vähennetty. Nyt ajoradat on pelkkää pyykkilauaa kun teiden auraukseen ei löydy kalstoa eikä miehiä.

Äänestä

Hesari sentään jaksaa yhä mainostaa ilmastomuutosta televisiossa. Se on ihailtavaa näin kovilla pakkasilla. Siellä on ilmeisesti hoksattu, että ilmaston kylmeneminenkin on ilmastonmuutosta.

Äänestä

Ilmaston kylmeneminen on tosiasia. Viherpunikit ehti jo myydä pois kaikki talviaatteensa. Kevään ennustetaan myöhästyvän, joten osa sadosta voi jäädä pellolle.

Äänestä

Ennustettu pikkujääkausi on alkamassa. Koko Eurooppa hytisee kylmissään. Suomessa kylmiin säihin on varauduttu toisi kuin Etelä-Euroopassa.

Äänestä

Ei muuta kuin nuo samat ”Lunta perkele” liivit vain päälle ja katoille ja kadulle lapioimaan lunta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Viheridioottihörhöilyä (PÖSH! PÖSH!) kymmenisen vuotta sitten:

https://www.tietotori.fi/Keskustelualueet/Päivän puheenaihe/I003AAB57.0/greenpeace2008.jpg

Nykyinen TODELLINEN tilanne:

https://www.iltalehti.fi/saauutiset/a/cb255d8f-4c57-45d3-ac3e-780271fe6cf1#gallery

PS. HÖRH! HÖRH! PÖSH! PÖSH!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu