Näin kirjoittavat tänään ja näin on. Koko jääkiekko on yksittäisten ihmisten omistamien seurojen liiketoimintaa, jossa hömpän katsomisesta laskutetaan henkisesti jälkeenjäänyttä kansanosaa.
Jääkiekko on mätä
6
200
Vastaukset
- Anonyymi
Yksi pelaa ja toinen katsoo. Mitä jäkeä? Pelaisi itse.
- Anonyymi
No älä hyvä ihminen sitten enää mene sitä katsomaan
- Anonyymi
Röyhkeydellä ei rajaa.valtiolta jääkiekkoliitolle Suomen Jääkiekkoliitto ry Erityisavustus koronavirustilanteen aiheuttamiin kustannuksiin / tappioihinPeruuntuneet ja siirretyt tapahtumat Menot 802 757 Haettu 762 600 Saatu- 152 000,onneksi vain tämä summa.Kansainvälisesti marginaalilaji.Ensin Jääkiekkosäätiön rahat jakoon ja sitten lakki kouraan?
- Anonyymi
Niin miksi sjl nostaa valtion rahaa, kun varallisuutta on säätiössä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin miksi sjl nostaa valtion rahaa, kun varallisuutta on säätiössä.
Koska se voi.
- Anonyymi
Persaukisten laji kun ei omillaan tuu toimeen. Liiga KHL ja muut mestiksestä puhumattakaan. Ja herrat jaksaa paukuttaa henkseleitä. Kädet ojossa josko joku vähän jelppais. Jos pitävät itseään liiketoimintana niin konkkaan vaan jos ei pyörä pidä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877