Typerät lapsiperheet vaarantavat muiden terveyden

Helsingin kaupunki ei viitsi huolehtia teiden aurauksista ja hiekoituksista.

Sitten nämä lapsiperheet, tyhmyyttä täynnä olevat, lisäävät muiden ihmisten terveyden vaaraa vetämällä pulkkia ja hiihtämällä liukkaamaksi kävelyteitä ja ulkoilualueita.

Kusipäitä olette. Nimimerkillä jalkapöytänsä murtaneen ja selän venähdyttäneen uhrinne. Toki maksatta vammautumiseni ja jalkapöydän nivelen rikkoutumiseni?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eikös se korvausvaade pidä laittaa kaupungille jos kaatuu hoitamattomalla tiellä.

Äänestä

Vaikean sairauden, riippuvuuden tai mielenterveysongelmien kourissa on joskus vaikea odottaa todellista apua. Varsinkin, jos sitä on kestänyt pitkään. Valoa tunnelin päässä ei näy ja huominen ei tunnu odottamisen arvoiselta. Raamatussa jokainen kääntymys ja ihmeteko ovat kuitenkin aina osoitus siitä, että Jumala pitää omistaan huolen. Helposti meille käy kuten tällekin kerjäläiselle, ettemme enää edes odota ihmeitä, vain almut kelpaavat. Apu saattaa kuitenkin tulla aivan odottamatta, siksi kannattaakin valvoa!

Äänestä

Ei aurat heti kerkiä joka paikkaa heti. Ja miksi Sulla on liukaspohjaiset kengät jalassa? Hanki liukuesteet tai kunnon kengät.

Äänestä
  • Ei vaan hanki pulkka istu siihen ja vedä itseäsi eteenpäin . Huomaat kuinka mukavaa se on.

    Äänestä

  • Minkä sille mahtaa jos äitinkullan tekee juhlia kotiinpaluu. Onhan se pakko päästä. Nimet tosin esille ja heti.

    Äänestä

Myrkynvihreät tekee lakiehdotuksen, lapsilisät puolitetaan ja ensimmäisestä lapsesta pitää maksaa 1600 € sakkomaksu, ja lapsilisä maksetaa vain 2-10 vuotiaille ja rahat saa nostaa tililtä lapsen täytettyä 18 vuotta. SDP ,Vassarit, Kepu ja RKP tukee aloitetta !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Helsingin kaupunki ei viitsi huolehtia teiden aurauksista ja hiekoituksista.

Sitten nämä lapsiperheet, tyhmyyttä täynnä olevat, lisäävät muiden ihmisten terveyden vaaraa vetämällä pulkkia ja hiihtämällä liukkaamaksi kävelyteitä ja ulkoilualueita.

Kusipäitä olette. Nimimerkillä jalkapöytänsä murtaneen ja selän venähdyttäneen uhrinne. Toki maksatta vammautumiseni ja jalkapöydän nivelen rikkoutumiseni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu