nyt tyytyväisiä kehutte niin uutta kulttuuria.
https://www.kansalainen.fi/pohjanmaalla-epaillaan-torkeaa-elainsuojelurikosta-lampaita-tapettiin-islamilaisen-sharia-lain-mukaisesti-ilman-tainnutusta/
https://www.kansalainen.fi/pohjanmaalla-epaillaan-torkeaa-elainsuojelurikosta-lampaita-tapettiin-islamilaisen-sharia-lain-mukaisesti-ilman-tainnutusta/
Vastaukset 15
Vanhimmat
Totta kai ne on.
Ohivuodon unelmaa...
Sudetkin pitää tappaa sharia menoin niin vihreät eivät mieltään pahoita.
Ei kyllä onnistu! Antaako susi muka niin kuin lammas.
Meillä on paljon opittavaa tästä upeasta kulttuurista!
Mäkkäri myy halaltuotteita, asiakkaat myös roskaavat ympäristöä tehokkaasti ja meluavat niin että lähellä asuvat eivät saa nukuttua.
Missä kettutytöt? Nyt olisi kannettava huolta lampaiden kiduttamalla teurastuksista. Vai onko kyseessä niin kutsuttua hyvää teurastusta, kun asialla heidän mielestään "oikean" ideologian edustajat ja näin ollen asiaa ei käsitellä?
Animaliakin paheksui halal-teurastuksen kritisointia, eikä hyväksy moista rasismia.
Eli muslimien tavat menevät eläinten oikeuksien edelle Animaliankin mielestä.
🧔🏿🧕🏿🗡🐑🐏🐏
Näissä Saria hommissa nainen on hiukan koiraa ylempi olento!
Meidän pitää vain suvaita tuota rauhanuskontoa. Monikulttuurisuus on rikkaus! Ei mulla muuta. t: Stubido
Animalia on jo antanut oman lausuntonsa siitä, että sharia-teurastuksien julkinen kritisoiminen on rasismia, eikä hyväksy rasismia missään muodossa.
Muslimin oikeus teurastaa eläimiä kiduttamalla poissulkee eläinten oikeudet näissä yhteyksissä animalian mukaan täysin.
Valkoihoinen heteromies joka itse välttää kaikkea eläinten kaltoinkohtelua, on kuitenkin eläinten oikeuksien suhteen animalian näkemyksen mukaan täydellinen natsi, koska on elänyt yhteiskunnassa jossa ihminen hyväksikäyttää eläimiä tavalla tai toisella.
Muslimi, joka viiltää eläimen kaulan auki ja nauraa kikattaen katselee maassa piehtaroivan, verta suihkuavan eläimen kärsimystä, ei mitenkään voi olla eläinrääkkääjä. Siis Animalian määritelmän mukaan.
Juuri Animalian ajatuksenjuoksu on hyvä esimerkki siitä, miten kieroutuneeksi mielen saa kun sitä puristetaan tiettyyn muottiin, kunnes se murenee ja mätänee.
PIstäkää nyt nimi tähän ja levittäkää muillekin
Kidutus poikki nyt
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/8711
Kaikki metsästysraudat kiellettävä lailla
ei vaaraa nyky nuoriso viritteleen äly puhelinta rautojen sisaan,
Vegaaneja ovat tilanteen mukaan...
Järkyttävää. Käytäntö ei sovi sivistysvaltioon jossa eläimilläkin on oikeuksia!