Etelämantereen jäälautta repeilee.

Persut sanovat, ilmastonmuutosta ei ole, Jumala säätää säät.
Miksi Jumala haluaa sulattaa napajäät ja saattaa maapallon kaaokseen??

Kumpaa teoriaa sinä uskot, ilmastonmuutosta, vai oikuttelevaa Jumalaa?
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Oikutteleva maailman kaikkeutta. Etelänavallakin on joskus palmupuuthuojuneet. Oletteko niin tyhmiä että luulette ihmisen voivan vaikuttaa tähän mekanismiin joka toimisi täysin samoin vaikka tämä pallo pyörisi ilman yhtäkään ihmistä. Suuria ihminen itsestään luulee.

Äänestä
  • Samaa mieltä. Perussuomalaisten linja oikea. Ilmastonmuutosta ei ole. Myös Trump vahvistaa asian.

    Äänestä

  • Jumalako on sitten kylmentänyt maapallon, ettei palmut huoju Etelämantereella?

    Äänestä

Aloittajalta taisi unohtua, että Etelänapa-alueella on nyt kesä parhaimmillaan.

Äänestä

Ilmasto muuttuu huimaa vauhtia. Heinäkuussa oli 30 astetta lämmintä. Tammikuussa mentiin jo 20 astetta pakkasen puolelle. Dieselautot pitää kieltää!

Äänestä

Jumala säätää säät ja vihreät luulevat olevansa Jumalan airut.

Äänestä

Ei sinun pidä vaatia Jumalaasi tlille, tutkimattomat ovat hänen tiensä.
Onko Allah sinulle kertonut miksi autiomaassa vaivaa päivällä helle ja yöllä vilu?

Äänestä

Aurinko säteilee nykyisin jo noin 50 prosenttia voimakkaammin kuin 4,5 miljardia vuotta sitten ja vauhti kiihtyy.
Herakleitos totesi jo muinoin, ettei aineellisessa todellisuudessa voi olla mitään pysyvää. Siksi hän ajatteli, että muutos on todellista ja pysyväisyys vain harha. Hänelle kaikki oli liikkeessä, kuten hänen tunnetuimmassa aforismissaan ”Panta rhei”
Kaikki virtaa, mikään ei pysy paikallaan.»

Äänestä

Ei voisi vähempää kiinnostaa.

Äänestä

Myrkyn vihreät suvakit ovat taas paisutelleet ongelmia, Trump oli oikeassa joka asiassa!🤢🤢🤢

Äänestä
  • Eihän trumppi ole oikeasti olemassa. Sehän on pelkkää huhua ja feikkiä.

    Äänestä

Vihreät ovat tekopyhiä ilmaston- ja luonnonsuojelijoita. Eivät puutu kansojen toimiin, jotka metsästävät uhanalaisia eläimiä sukupuuttoon ja hakkaavat sademetsiä, maailman keuhkoja.. Eivät välitä Kiinan käyttämästä lapsityövoimasta, vaan jopa boikotoivat Suomessa valmistettuja tuotteita. Jos useampi ostaisi kotimaisia tuotteita, yrittäjät voisi laskea tuotteiden hintoja ja se kasvattaisi kotimaisten tavaroiden menekkiä ja lisäisi suomalaista työllisyyttä.

Suomessakin Vihreät jättävät vaille huomiota monta ilmastoa ja luontoa pilaavaa asiaa, tuijottavat vain yksipuolisesti ja järjettömällä tavalla muutamaa asiaa. Verottavat turvetta niin paljon, että turvetuottajat joutuvat lopettamaan turvetuotannon, kuitenkin turve joudutaan hakemaan muualta ja sen kuljetus lisää päästöjä ja lisää myös suomalaista työttömyyttä. Vihreiden toiminta on pääosin järjetöntä ja yksipuolista luonnon- ilmastonsuojelua, monille vihreiden äänestäjille riittää pelkkä "vihreä" puolueen nimi, sen tarkemmin he eivät viitsi tutustua Vihreiden toimintaan.

Vihreät puolueena tulee Suomelle, kunnille ja kaupungeille kalliiksi. Kun he tekevät jotakin ns. aatehömppää, he eivät koskaan laske taloudellisia kuluja. EU.ssa he äänestävät Suomen etua vastaan. Ulkomaalaisten hyvä on Vihreille ykkösasia, he pistävät rahaa surutta menemään, jos on kyse ulkomaalaisten edusta. Niinpä he mielellään kuskaavat ulkomaalaisia loisimaan Suomeen ja terroristeistakin maksoivat isot lunnaat kurdeille saadakseen nämä terroristit Suomeen.

Äänestä

Ihminen sotkee tottakai. Jokainen ihminen voisi omassa käyttäytymisessäänkin miettiä sotkeeko vai suojeleeko luontoa. Turha muita on syyttää, omaan käyttäytymiseen voi vaikuttaa, muuhun vähemmän.

Äänestä

Vieläkö saisi lämmitetyt tie niin ei tarvis suolata eikä aurata olisi ikuinen kesä!

Äänestä
  • Jos olisi kesä aina ei olisi lunta eikä tarvitsisi lämmitettyjä ja suolattuja teitä eikä auraamista.

    Äänestä

Tulee mieleen pilakuva, jossa laivan kannella vihreä julistaa että ilmasto lämpenee ja napajäätikkö sulaa.

Taaempaa jäätiköstä kuuluu: -Tirsk.

Äänestä

Voi kauhea! Minulla on kanssa vesilaissa jäitä! Mitä jos ne sulaa...tuleeko lasi yli ja pöydälle tulee valtava katastrooppi!

Mitä väliä vaikka meressä kelluva jäälautta sulaa? Ei se merenpintaa mihinkään muuta.

Äänestä

Putin on sanonut Jumalalle, että ilmasto ei saa lämmitä. Tirsk

Äänestä

”Nationalisti ei vain jätä tuomitsematta oman puolensa tekemiä hirmutekoja, vaan hänellä on myös huomattava kyky olla edes kuulematta niistä”.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Persut sanovat, ilmastonmuutosta ei ole, Jumala säätää säät.
Miksi Jumala haluaa sulattaa napajäät ja saattaa maapallon kaaokseen??

Kumpaa teoriaa sinä uskot, ilmastonmuutosta, vai oikuttelevaa Jumalaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu