koska HS:n gallupin tulos mahtuu virhemarginaaliin. Hyvä SDP.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007750402.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007750402.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
PS on porvaripuolue ja talouspolitiikaltaan kokoomuksen sisarpuolue.
Suurin osa persujen kannattajista ei ymmärrä tätä. Työläiset ja työttömät äänestävät porvareita :)
Saadaanko kakkoskausi PersKeKoa ?
Pridepolitiikkaa..
Näinpä.
Mikä lieneekin pelkästään hyvä asia. Kukaan muu kuin täysin järkensä menettänyt ei halua suomeen kommunisteja valtaan. Punaiset kommunistipuolueet kuten vihreät, SDP, vasemmisto ja RKP pitäis kieltää terroristijärjestöinä
No siinähän te joutilaat kommaripellet menettekin metsään. Persuja kun äänestää työssäkäyvät ja keskiluokka. Ne joita äärivasemmisto himoverottaa eniten
Porvari pelottelee tapansa mukaan muka kommunisteilla. Vanhentunut pelotuskortti.
Suomessa on ollut vuodesta 2003 lähtien porvarienemmsitöisiä hallituksia ja eduskuntia jotka ovat koko ajan korottaneet välillisiä eli kaikille tulonsaajille tasaveroja kuten kaikista tuotteista ja palveluista maksettavaa arvonlisäveroa, polttoaineveroa, sähköveroa, valmisteveroja ja kiinteistöveroa ja samaan aikaan antaneet suurimmat verohelpotukset suurituloisille ja pääomatulojensaajille.
Kommunisteja ei enää Suomessa ole.
Persujen kommunistihorina on niin last season juttua.
Suljetussa systeemissä eli valtiossa yhteiskunnan palveluiden ja tukien pitäisi parantua, kun yhteiskunnalla on enemmän nettoverovaroja palveluja tuottamaan. Mutta jos kyseessä ei ole suljettu systeemi, niin nämä nettoverot menevät osaksi muiden valtioiden asukkaiden käyttöön tai jopa kokonaan ulkomaille pois itse suljetun systeemin eli valtion käytöstä. Näin korkeista veroista huolimatta suljetun systeemin eli valtion elinolot voivat olla huonot tai voivat tulla huonoiksi ajan mittaan.
Porvarit ovat tasaverohulluja himoverottajia.
Outoa tuo demareiden iso kannatus, koronaa kannattaa siis poliittisin päätöksin pitkittää ,vaikka rokottamalla hitaasti.
Rokotteita tulee Suomeen sitä mukaa kun niitä saadaan Suomen ostettua.
Ilman koronaa Suomi olisi pudonnut todella syvälle, siitä olisi vihreät pitäneet huolen.
Koronan aiheuttamat vauriot ovat korjattavissa mutta vihreät olisivat aiheuttaneet korjaamatonta tuhoa.
Demarit ovat säilyttäneet asemansa vain koronan ansiosta, koska hallitus ei ole voinut toteuttaa myrkynvihreää tuhopolitiikkaansa.
Kolmen+suurimman+gallupin+tekijöiden+viimeiset+mittaukset+ovat+nostaneet+Perussuomalaiset+selvästi+suosituimmaksi+puolueeksi,+pulinat+siis+pois+vihervassarit.
SDP:n+kannatus+ilman+koronaa+olisi+10%+paikkeilla+vihreiden+ja+keskustan+tasolla.
Viimeisten galluppien tulokset soivat virhemarginaaliin joten SDP on edelleenkin Suomen suurin puolue.
Persujen+kannatus+on+virhemarginaalissa+23,1%.+Mikä+puolue+on+ja+millä+luvulla+suurempi?
SDp on edelleenkin Suomen suurin puolue.
Siinähän nuo ovat tasoissa.
Erona on se, että toinen päättää asioista ja toinen arvostelee päätöksiä.
Erona se että toinen vois päättää asioista (mutta ei tee mitään) ja toinen on oppositiossa tekemässä mitä oppositiopuolueen kuuluukin
Hyvä niin.
Virhemarginaali on kaikilla sama, jotta Persut on suurin puolue, ei SDP.
Totta, mutta vielä ikävämmäksi tekee tilanteen SDP:n kannalta muutoksen suunta, sen kannatus on laskussa ja PS nousussa.
SDP on samaa vihervasemmistoa, kuin vasemmistoliitto ja vihreä puolue. Ei näitä puolueita duunarit äänestä, pitäisi olla lisäksi suomivastainen globalisti.
Aina silloin otetaan marginaali avuksi kun Persut johtaa.
Aloitus on tehty ilmeisen huumorilla.
Mutta Hesarin gallupit ja gallupit yleensä on persujen mielestä roskaa ja valehtelua aina siihen hetkeen, jolloin ne näyttää persuille parempaa kannatusta.
Silloin gallupit jonkin ihmeen vuoksi pitääkin yhtäkkiä paikkansa, persujen mielestä.
Roskaahan+ne!+Totuus+on+että+Persujen+kannatus+ois+pari+%+korkeampi+tuossakin+gallupissa+ilman+hesarin+värityskynää!
Perussuomalaiset on suurin puolue, sdp toinen.
Pienemmän kannatuksen saanut ei voi olla suurin.
Ihmeellistä demari-matikkaa,
Ei ihme, että valtiontalous on sekaisin, jos ei perusasioita ymmärretä.
SDP on edelleen Suomen suurin puolue koska HS:n gallupin tulos sopii virhemarginaaliin.
Juu mutta kun se virhemarginaali pitää plussata sekä SDPn että Persujen prosentteihin mukaan. :DDD
Tyypillistä kommaritouhua yrittää vääntää asiaa väkisin omaksi parhaaksi! Ei todellakaan aivan penalin terävimpiä kyniä nuo kommarit.
Juu mutta kun se virhemarginaali on molempiin suuntiin eli sen voi lisätä SDP:n prosentteihin ja vähentää Persujen prosenteista (tai päinvatsoin). :DDD
Perussuomalaiset kipusi suosituimmaksi puolueeksi Sdp:n ohi.
HS