Onko ajokoe helpompi ajaa pikkupaikkakunnalla?
Ajokoe pikkupaikkakunnalla
9
1763
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä ne "inssit" löytää tarvittavat kohteet mistä vaan. Esimerkiksi itse ajoin ajokortin pikkukaupungissa, mutta kyllä sieltäkin löytyi aika pahoja ajokohteita, vaikka muuta liikennettä oli erittäin vähän.
- Anonyymi
No on se ehkä vähän helpompi ajaa jossain alle 20 000 asukkaan kaupungissa kuin esim. Helsingissä tai Turussa. Mutta jos asuu isossa kaupungissa niin kyllähän se ajokortti kannattaa ajaa siellä missä itsekkin asuu.
- Anonyymi
Inarissa on kait vähiten kanttareita ja mutkia?
- Anonyymi
Eihän inssissä mitään kanttareita tarvita. Jos pysäköintitaitoja halutaan tutkia, vedetään vaikka sorakentälle viiva markkeeraamaan kanttaria.
Kyllähän minullakin tuli inssissä hiki pintaan kun pikkukaupungissa inssi ajatti kadulle jossa melkoisen mäen puolivälissä oli poikittaiskatu. Sitten otettiin kulmaperuutus jokaiseen katuhaaraan, eli peruutettiin kulma ylös ja alas eikä saanut lipsahtaa. Osaan hyvin vielä nykyisinkin mäkilähdön ilman käsijarrua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän inssissä mitään kanttareita tarvita. Jos pysäköintitaitoja halutaan tutkia, vedetään vaikka sorakentälle viiva markkeeraamaan kanttaria.
Kyllähän minullakin tuli inssissä hiki pintaan kun pikkukaupungissa inssi ajatti kadulle jossa melkoisen mäen puolivälissä oli poikittaiskatu. Sitten otettiin kulmaperuutus jokaiseen katuhaaraan, eli peruutettiin kulma ylös ja alas eikä saanut lipsahtaa. Osaan hyvin vielä nykyisinkin mäkilähdön ilman käsijarrua.Voi kauheeta, sentään poikittaiskatu.
Onneksi ei ollut muut liikennettä, liikenneympyröitä, raitiovaunuja haasteena....
- Anonyymi
Trafin tilastoista jo huomaa, että keskimäärin läpäisyprosentti pikkupaikkakunnalla on n. 20-30% korkeampi. Kaupungeissa 40-60 ja pikkupaikkakunnilla 60-80
- Anonyymi
Ajoin inssin simulaattorilla, valitsin tutkintopaikkakunnaksi Lestijärven. Ei näkyny ratikoita ja pääsin läpi ekalla.
- Anonyymi
Ja minkähän inssin ajoit simulaattorilla? Ei ainakaan kuljettajantutkinnon ajokokeita suoriteta simulaattorilla. Voisit lopettaa tuollaisen paskan jauhannan.
- Anonyymi
Riippuu ihan paikasta. Ja ajokoe kannattaa ajaa siellä missä on helpointa ajaa, jos itselle siitä ei aiheudu mitään suurta haittaa, esim. pitkiä ajomatkoja yms. Tosin siellä missä itse on ajanut, voi olla helpompaa ajaa kuin jollakin pienemmällä paikkakunnalla, kun tuntee seudun ja tiet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607502Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232926- 1421766
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1301144
- 73827
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52735