Lukijat -suraajat; Antakaa palautetta suomi24-sivuijen käytännöstä (sivunäytön alla os.)!

Anonyymi

Palstalla Maailman menoa ym. on ns. "ylläpidossa" eli edustamassa suomi24:ää olemassa olollaan ja "auktoriteetillaan" ( jota ei ole) henkilö tai toimijoita joiden älykkyys ja tietotaito ja muu osaaminen ja kyvyt hallita "valvomaansa" tms. sivustoa on ilmeisen hataraa ja kyvytöntä!
Tämä henkilö tai henkilöt joille olette antaneet valtaa enemmän kuin mihin he kykenevät!
Tämä useina iltoina ja päivinä sivuillanne oleva (MM) olento on jotain aivan uskomatonta!
Häneen ja heihin ovat monet avauksiaan tehneet kirjoittaneet tai osoittaneet muulla tavalla jo useaan kertaan tyytymättömyyttään. Vain siksi että ASIALLISET JA INFORMATIIVISET AVAUKSET eivät saa tilaa - ja mahdollisuutta olla kuten kirjoitettu!
Joka on ihan käsittämätöntä koska samaan aikaan kun on esim. joku muu on spämmännyt sivun mittaisia tai useita muita trollauksiaan ja mielipidettään tms. niin tämä henkilönne joka ilmeisesti saa jopa korvausta että ei poista tai yllyttää jopa sellaisiin tekoihin toiminnallaan!
Näitä useita toistuvia ei toivottuja ja todella häiritseviä avauksia mm. juuri MM-sivuston ketjuissa vaan poistaa siis TÄYSIN asiallisia joskus kriittisiäkin kannanottoja tiettyjä ryhmiä tai poliittisia henkilöitä arvostelevia juttuja !

Onko tämä henkilö kyvytön tehtäviinsä joka nyt mm. 20.1.-21 illalla on ollut paikalla, sama 19.1.-21 jne.!?
Siis yhteenvetona tämä henkilönne ylläpitää vihapuhetta ja sonnan jakamista hyvin tehokkaasti sehän ei ole mitenkään "sääntöjenne mukaista" johon tämän sensuroidessa tulee automaattinen viesti - kun poistaa jopa ihan todellisia viittauksia uutisiin mediassa jne.!
Muuttakaa sääntönne - "asialliset viestit eivät le tervetulleita - vain sonnan ja loan heitto käy sivuillanne!?

3

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo "sääntöjenvastaista" on mielipuolista ja -valtaista.
      Sääntölinkki pitäisi olla koko ajan näkyvissä.

      Säännöt numeroituna ja poistetun kohdalle maininta mitä sääntökohtaa muka on rikottu

      • Anonyymi

        Juuri niin YHDYN edelliseen puhujaan!
        Ehdottomasti jos kommentti on kestämätön - viittaus siihen sääntöjen vastaisuuteen tulee olla näkyvissä, josta samalla muutkin kommentoijat näkee oman puheenvuorinsa kestävyyden kunkin "s-24-palstaterroristin" kohdalla!


    • Onko tämä uusi ilmiö?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      356
      4807
    2. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      130
      4211
    3. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      1
      2626
    4. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      213
      2555
    5. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      104
      2344
    6. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2179
    7. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1786
    8. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      7
      1519
    9. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1366
    10. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      52
      1361
    Aihe