Runo kiekosta

Kärpät pelaa huippulätkää, pistävät turpiin Jokeri jätkää. Kärpät tänään Jokerit hakkaa ja kasan paskaa niskaan nakkaa. Ottelu päättyy 6-muna, Hesaan lähtee tappiojuna. Jokerilauma itkee ja poraa, Oululaiset koko yön joraa. KÄRPÄT KÄRPÄT KÄRPÄT!!!!!
4176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

runon sanat joudutaan vaihtamaan se on varma...

Äänestä
  • Niin joutuu näädät on p.s..ja!Sori mut jokerit on suomen mestari 2005

    Äänestä

katotaan

Äänestä

Joo olihan tuo hyvä mutta itse en jokereitakaan haukkuisi...hyvä peli

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Real hockey kirjoitti:

Kärpät pelaa huippulätkää, pistävät turpiin Jokeri jätkää. Kärpät tänään Jokerit hakkaa ja kasan paskaa niskaan nakkaa. Ottelu päättyy 6-muna, Hesaan lähtee tappiojuna. Jokerilauma itkee ja poraa, Oululaiset koko yön joraa. KÄRPÄT KÄRPÄT KÄRPÄT!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu