KOKOOMUS-SYÖPÄ poliitikot ovat hokeneet, että on ihan sama mistä joku läntinen ystävävaltio Venäjää Syyttää, on Suomen oltava aina mukana syyttämässä ja rankaisemassa, vaikka todisteita ei olisikaan. Juuri Kokoomus vaati venäläisen diplomaatin karkoitusta suoraa huutoa, kun britit syyttivät Venäjää Skripalien myrkyttämisestä novitshokilla joka päivä vaihtuvien todisteiden ja loputtoman todistetun valehtelun kera.
Koska valtamediat ovat Kokoomusmafian palveluksessa, ei yksikään media sanonut negatiivista sanaa siitä kun Kokoomus venäjävihassaan, ilman todisteita, vaati väenläisdiplomaatin karkoitusta. Nyt kun Marin twiittasi Navalnyin kohdalla Venäjän vastaisesti, pitävät Kokoomusmafian mediat ja trolliarmeijat valtavaa älämölöä Marin Venjän vastaisesta twiittaamiesta.
Se joka ei vieläkään tajua millainen SYÖPÄ Kokoomusmafia tälle yhteiskunnalle on hallitsemiensa medioiden avustuksella, ei tajua yhteiskunnan asioista mitään.
Kokoomus-SYÖPÄ trollaa Marinin Venäjätwiiteistä.
Anonyymi
1
111
Vastaukset
Keskustele Kokoomuksesta palstalla Yhteiskunta -> Politiikka -> Puolueet -> Kokoomus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825117Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813656Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers73375SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun343093SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt612977SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412316Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042266Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292127Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan752105Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059