Navanalusjutut pois

Eikö palstan ylläpito tosiaankaan saa karsituksi palstan aihepiiriin täysin kuulumattomia ja muussakin suhteessa täysin sopimattomia herjauksia keskustan keskustelupalstalta?
2156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

EI saa- pitäisikö? Näistähän ne sossut tuntuvat tykkäävän yli kaiken.

Äänestä
  • Parhaat juorut ja skandaalit tuoreeltaan. Joskus jotkut kirjottaa myös politiikkaa, sille ei voi mitään. Muut poliittiset kerhot on terraarioita jos keskustaan vertaa, niissä ei liiku mikään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja heti !!! kirjoitti:

Eikö palstan ylläpito tosiaankaan saa karsituksi palstan aihepiiriin täysin kuulumattomia ja muussakin suhteessa täysin sopimattomia herjauksia keskustan keskustelupalstalta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu