Katsokaas tämän linkin kuvia Capitolilta, aivan kuin pyramidi, jonka huipulla on Washington-monumentti. Bidenin virkaanastujaiskuvassa (2021) eri värit muodostavat pyramidin kerrokset, mutta Trumpin virkaanastujaiskuvassa (2017) ihmiset edustalla muodostavat vielä suuremman pyramidin alaosan https://mvlehti.net/2021/01/21/bidenin-virkavala-washingtonissa-suuresta-pettymyksesta-suureen-heratykseen-umv-raportti/
Capitolin pyramidi
Anonyymi
1197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Voi+tulla+sulle+yllätyksenä,+mutta+katsos+Washingtonin+ilmakuvia.
Täynnä+rappari-symboliikkaa+mitenkä+kadut+ja+tietyt+rakennukset+on+sijoitettu.
Tää+on+lisäksi+ihan+yleistä+tietoa,+ei+mitään+salaista.+Käsitelty+palstalla+jo+monesti.
Niin,+National+Mall+oli+tyhjä+koska+Biden+välittää+kansalaisista+sen+verran+että+Covidin+takia+ihmisiä+ei+paikalle+haluttu+levittämään+tautia.
Sen+sijaan+television+kautta+tapahtumaa+seurasi+enemmän+väkeä+kuin+aikanaan+Trumpia.+FOX+oli+poikkeus,+katsojia+oli+77%+vähemmän+kuin+2017.
Ja+jos+seuraat+sosiaalimediaa,+bileet+jatkuu+edelleen.+Eikä+pelkästään+Amerikassa,+koko+maailma+juhlii+sitä+että+tyranni+ei+onnistunut+vallankaappauksessaan.
Olen ihaillut tuon Jonathan Widellin viiltävän tarkkoja analyyseja USA:n tapahtumista.
Ero on kuin yöllä ja päivällä kun niitä vertaa valtamediamme onnettomiin raapustuksiin.
Olisi Bidenin kannattanut lippujen sijaan värvätä tuonne mallinukkeja "hurraamaan" hänen valevoittoaan, phuhahaha!
Capitolin pyramidi tai house of the templen pyramidi joka on noin mailin päässä valkoisesta talosta. Eli rakennus jonka katolle on rakennettu keskeneräinen pyramidi symboloimaan sitä kehitysprosessia josta yhdysvaltojen -projektissa on alun alkaen ollut kyse. No jos 9/11 voitaisiin todistaa govermentin ja eliitti porukoiden salajuoneksi jotain suurta systeemiä varten niin mitä merkitystä yhdysvaltojen suurella projektilla on missään vaiheessa ollut?
Huuhaa.
Capitolilta Washingtonin monumentille päin oleva virkaan astuva presidentti, hänen lähipiirinsä, aiemmat pressat ja valtaeliitti katsovat virkaanastujaisissa siis pyramidia, jonka alimmalla tasolla ovat tapahtumaa seuraavat ihmiset ja kolmiopyramidin huipulla on Washingtonin obeliski. Hmmmm.
Biden on nyt aika liemessä. Joidenkin rikollisten sätkynukke allekirjoittelee tyhjiä papereita tv-kameroille ja teeskentelee studiossa olevansa presidentti. Veikkaan ettei tyyppiä nähdä enää elävänä ihmisten ilmoilla.
Tuo missä hän kirjoittelee, ei ole presidentin huone. Vaan filmistudio. Siitä on paljon kuvia ja todisteita.
Miks youtuben Capitolin live- camissä istuu Bernie Sanders..
Tumppuineen
Ehh, näitä samoja mvlehden höpötyksiä ja mutuiluita te jaksatte lukea loputtomiin...