Taas on palsta pilalla. Ihmettelen, miksi tällaista ei voi estää.
Ylläpito on neuvoton asiassa.
Ylläpito on neuvoton asiassa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ylläpidolla ei ole omia ohjelmoijia töissä, eikä varmaan valtaa muuttaa keskustelutietokantoja. Mielestäni olisi helppo thedä ohjelma, joka poistaa esim. tietyn, annetun otsikon tai sen alun mukaiset keskustelut pois.
Toinen keino olisi tutkia, onko keskustelu jo olemassa ja estää uuden samanlaisen lähetys. Tekijällä lienee jokin softa, joka availee uusia samoja keskusteluja nopeassa tahdissa. Tuskin se niitä käsin yksitellen lisäilee. Eikö niitä välillä ole n. 10-20 kpl peräkkäin näkyvillä.
Tämä on totta mutta olen saanut yhden lainkin korjattua kun politikot eivat asiaa ymmärtäneet
Kirjota Marco de Witin rikoksista palstalle ja megatubetus alkaa heti. Aiemmin oli Ske palstalla.
Palsta on latriinipalsta eikä sitä voi millään siitä enää pilata. Alemmas ei pääse. Jos ylläpito on kädetön se vain nostaa palstan laatua.
Tämä on Aller Media A/S pyörittämä "palvelu": https://en.wikipedia.org/wiki/Aller_Media joka toimii ainakin Pohjoismaissa, en jaksa etsiä onko sillä jokin isäntä. Mutta Pohjoismaissakin siis pyörii kullakikin kielellä vastaava "palvelu". Kehitystahdin ja vuorovaikutuksen perusteella vaikuttaa vahvasti siltä että ylläpito on jossakin Intialaisessa hikipajassa.
"Olla neuvoton" voi tarkoittaa monenlaista tyrimistä. Keinoja, helpoja keinoja, MT tapausten blokkaamiseen on olemassa, viljalti. Viitsitäänkö, huvittaako, kannattaako tai saako niitä käyttää on eri asia. Tämä "palvelun" tarjoaja saattaa vain haluta suurimman määrän klikkejä joka on mahdollista saada ja tietenkin klikkien määrän mahdollisimman nopeaa kasvua.
Kun haluaa seurata järkeviä keskusteluja, kun tarvitsee tietoa jonka vain kourallinen koko maailmassa voi tarjota, tai kun on itse siinä asemassa että voi tarjota jotain arvokasta tietoa, on painava syy hankkia Usenet tili.
Olen kuullut, että Tos-selaimella kirjoitettuja kommentteja ei S 24 ylläpito voi poistaa.
Haluaako poistaakaan, jos tuotteliaasta kirjoittajasta lie taloudellista hyötyä?
Tor selainta kerran kokeilin, niin näille sivuille ei sillä päässyt lainkaan... Ainakin jokunen vuosi sitten oli näin.
Mano de Wit, äänestäjät ja tubekatsojat hylkäsivät. Puolue potki pois väkivallan ja epäisänmaallisuuden takia. Jäljelle jäi vain tubettaminen ilman katsojia tai Suomi24 trollaaminen.
Mano äärioikeiston väkivaltaa ihannoiva ja väkivallasta tuomittu vankilaan.
Vaikka niitä häirikköviestejä ei voi avatakaan, niin jää otsikot jäljelle.
Niitähän on joskus sivukaupalla. Ei palstaa voi silloin kunnolla käyttää.
Miksi ne viestit eivät sitten poistu kokonaan?
Tuntuu, että tekniikka on täällä aivan avutonta.
Eikö tuota samojen viestien lukumäärää voi estää estämällä samaa merkkijonoa toistumasta? Kaipa tuo olisi hyvinkin mahdollista.
kyllä poistetaan viestejä jotka ovat aivan totta
Oliko se Mano de Wit jolle Trumpin häviö oli liian kova pala purtavaksi ja aloitti taas megatubettamisessa?