Perussuomalziset hylkäsivät Trumpin

Suomen uutiset vaikenee. Puoluejohdon ylistys on heitetty historian roskakoriin. Imageen ei sovi liittää Trumpia. Onko apinoitu ohjelma vaarassa?
10<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Perussuomalaisuutta pitää pystyssä ainoastaan vanha hyvä Suomi, minkä rakentamisessa perussuomalaisilla ei ole ollut osuutta eikä arpaa. Kaikki se mitä Persut ovat esittäneet omana politiikkaan ja kaikki populismin saavutukset muuallakin maailmassa ovat osoittautuneet halvoiksi kupliksi. Persujen idolit suurmiehet ja - naiset ovat toinen toisensa perään osoittautuneet epäluotettaviksi.

Äänestä
  • Vihreät otti Trumpin omakseen ja nimitti Kunniajäseneksi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vihreät otti Trumpin omakseen ja nimitti Kunniajäseneksi

    Vihreät Kiittää Putinia mellakoiden lopettamisesta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vihreät Kiittää Putinia mellakoiden lopettamisesta

    Vihreät syyttää Navalnyia mellakoinnista

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vihreät syyttää Navalnyia mellakoinnista

    Vihreät nimittää Ohikan uuteen virkaan, Kaatopaikka Vahdiksi, hän ottaa viran vastaan Heti vaalien jälkeen. SDP, Vasemmisto, Kepu ja RKP kannattavat.

    Äänestä

Perussuomalaiset astuivat Trumpin miinaan, ja ovat nyt häpeissään.
Sama on käymässä Putinin kanssa.
Näyttäisi persujen hengenheimolaiset heikkenevän yksi kerrallaan....

Äänestä

Perussuomalaisilla on ainoastaan Timo Soinin luoma puolue tukenaan. Kaikki muut ovat olleet pelkkiä kuplia.

Äänestä
  • Jeesuskin ja Soini samanlaisia kusettajia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jeesuskin ja Soini samanlaisia kusettajia.

    Persut etsivät auktoriteettia mistä vain. Orjaporukkaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persut etsivät auktoriteettia mistä vain. Orjaporukkaa?

    Jos on hyvä johtaja niin miksi ei, suurin osa ihmisistä on sellaisia.
    Nykyaikana, jos kusettaa niin saa kuulla kunniansa 😎

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomen uutiset vaikenee. Puoluejohdon ylistys on heitetty historian roskakoriin. Imageen ei sovi liittää Trumpia. Onko apinoitu ohjelma vaarassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu