Pian on tammikuu taputeltu ja Sohvalla nuo lupaukset täyttämättä.
Ensi viikolla muutto ja Dubain lomamatka
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Eikö menekään Leville kuten kertoi.
Vuoden alussa Belórf aikoo matkustaa jälleen Leville. Sometyö kulkee mukana sinne, minne ikinä hän meneekin.
– Kuvausvarusteiden lisäksi mukana saattaa kulkea kuvaaja tai sitten palkataan paikallinen kuvaaja, Belórf toteaa.
Ei Sofia tiedä mitä Sofia milloinkin tekee. Koska Sofia ei tee mitään ellei joku muu tätä kaikkea mahdollista. Sellaista elämä on, kun on aivan joka osa-alueella riippuvainen toisesta ihmisistä ja näiden intresseistä, joita joko on tai ei ole, miten milloinkin. Siksipä Sofian ei kannattaisi liiemmin höpötellä näistä "suunnitelmistaan".
Sukset odottaa Levillä
Ei siitä tule laskettelijaa enää.
On se ahkera likka.
Taidat olla tipahtanut jo kyydistä (aikoja sitten). Muuto on jo tehty ja matkan sanelee hallitus, matkustus ja lentokieltoineen.
Muutto...prkl tätä näppäimistöä, kun ei tottele normihipaisuja.
Ei ole kielto matkustaa Leville, vai kuinka?
Sori, lentokieltoa ei ole kuin britaniaan ja etelä-afrikkaan.
Suomen kansalainen saa aina poistua maasta ja saapua maahan.
Sivistäisit itseäsi, etkä nolaisi itseäsi tietämättömyydellä täällä.
Johan sulle nauraa palstan trollitkin.
Miksi matkustaisi, kun on sopimus hotellin kanssa?
Matkusteletko itse kesken työhomman missä vain, vai pidätkö kiinni sopparista?
Onko muutto ja matkustaminen jotain lupauksia?
Aloittajalleko Sofia on nämä luvannut?
Kenen kanssa lähtee Dubaihin?
Bambin
Nyt Sohvi kiiruusti muutto päälle ja Dubain reissulle sen jälkeen ,niinkuin lupasit uudenvuoden aikaan .Vai oliko sekin vain unelma muiden joukossa.
On kai löytänyt hotellista jo jonkun vanhan ukon, joka vie ja maksaa matkan Dubaihin.
Sohvalle tulossa kiireinen viikko.
Sen jälkeen kun Rane jäi kiinni Stefun omistamasta asunnosta niin ei ole enää esitetty että ollaan edes kavereita. Olihan tuo jotenkin nolo juttu kun olisi kuvitellut että välit on kovinkin viileät molemmilla Raneen päin ja päinvastoin, Ranella heihin päin, mutta nyt näytti siltä että niin ei ollutkaan.