Vihreät maalasivat Hakaristejä toimistonsa ikkunoihin......
Tarkoituksenaan mustamaalata kilpailija puolueita ja vaikuttaa niiden gallup-tuloksiin. Tämä strategia on ikivanha, jossa hyökkäys tehdään omiin syyttäen samalla kilpailijoita.
Strategia on tosiaankin tuttu jo tuhansien vuosien takaa sotilaspiireistä.
Vihreät ovat näköjään valmiita tekemään mitä vaan kilpailijapuolueiden tuhoamiseksi.
Mukana räksyttämäss on Marin ym. mädättäjät.
Samaista strategiaa opetetaan puolustusvoimissa upseerioppilaille. Oppiaiheesta on olemassa kirja nimeltä "Sodankäynnin taito", joka on myös suomennettu v. 2005 kiinankielisestä versiosta.
Aikaisempi suomikäännös on vuodelta 1982, joka on käännetty englanninkielisestä versiosta.
Kuuluu upseerioppilaiden perusoppikirjoihin ja jonka sisältö vaaditaan ehdottomasti opiskeltavaksi.
Keskusta ei sorru noin alas kuin vihreät
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tulee mieleen Mainilan Laukaukset.
Hakaristillä on erittäin helppo uhriutua, joka on vihreillä tässä strategiassa tavoitteena.
Hakaristillä on erittäin helppo uhriutua, joka on vihreillä tässä strategiassa tavoitteena.
Punavihreät media laitetaan paisuttamaan ja kouhottamaan asian tiimoilta, kuten YLE .
Vihreät juhlistivat uuden logonsa. Media kutsuttiin paikalle julkaisemaan käyttäen hyväksi anarkista menetelmää, jossa syytetään muita.
Hyvin perinteinen toimintatapa vihreillä ja vasemmistolla.
Voihan TAKKU ! - Anonyymi
Ovathan vihreät olleet osallisina vakavimmissakin tapauksissa kuten. mm. eristyspolitiikan toteuttamisessa.
Vihreät ovat mm. rettelöineet ja kapinoineet Suomen "Capitolilla", eduskuntatalolla kiipeillen pylväissä ja rähisten portailla käyttäen törkeästi lapsia opettajia ja opetuslaitosta hyväksi omaan poliittiseen toimintaansa. - Anonyymi
Koko juttu ei ole edes koira-puri-miestä -tason uutinen.
Vihreät ovat usein kasvissyöjiä, kuten oli Adolf Hitlerkin
Vihreä hakaristi sopii erinomaisesti vegaaniin kulttuuriin. - Anonyymi
Natsiporsaat kävivät paskalla ja jättivät jälkensä siivoamatta. Perus viikonloppu vissiinkin. "Hauskoja pikkupoikien ja tyttöjen jekkuja". Muutoin ei voi koittaa vaikuttaa kuin sotkemalla. Ei keskustelemalla, ei väittelemällä, vaan lapsellisesti sotkemalla. Ekaluokkalaisetkin ovat fiksumpia kuin nämä viher sankarit.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001170202.html- Anonyymi
Liukumiinoja metsä täynnä, eikö he viikkoja olleet pahanteossa.
- Anonyymi
Tää poistettiin jo kerran, mutta.... Vihreät mitä ilmeisimmin maalasivat ihan itse hakaristit ja uhkauksen toimistonsa ikkunoihin. Suomi24 moden kannattaisi ennen sensurointia tunkeutua vihreiden suljettuihin keskusteluihin, lukea ne, ja vasta sen jälkeen tehdä päätöksensä sensuroinnista....tai oikeammin: sen tarpeettomuudesta. Nyt moderointi näyttää vain vihreiden provokaatioiden jatkeelta.
- Anonyymi
Vihreiden juuret ovat kansallissosialismissa... Sieltä vihreäliike on lähtenyt leviämään.
- Anonyymi
DDR Stasi perusti vihreät, haitaksi Länsi-saksalle alkuun. Natsi tyylisen.
- Anonyymi
Kyllähän natsien maailmankuvassa oli selkeitä yhtymäkohtia vihreisiin, joten monet rakennuspalikat voidaan olettaa olevan sieltä lähtöisin. Olihan mm. Hitler ja Himmler kasvissyöjiä, eläinten oikeuksien puolustajia ja luonnonsuojelijoita. Göring kielsi eläinkokeet ja rangaistuksena sen rikkomisesta oli keskitysleiri. Ja kun ajatellaan tätä taustaa vasten nykyistä vihreää ihmisarvoa, jossa toiset ovat tasa-arvoisempia kuin toiset.
Euroopan hirttäytyminen päästöoikeuksiin, kalliiseen uusiutuvaan energiaan, tukipolitiikkaan, ohjaavat energiaverot ja direktiivit. Tämä ei ole satua ja tulokset näkyvät teollisuuden siirtymisenä maihin joissa ei ole vastaavia rajoitteita. Kiinassa ei pelotella vihreiden maailmanlopulla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380