Eihän tässä muuta kuin

Anonyymi

Orotellaan porukkaa Suomeen töihin.

3

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Afrikasta tuloos isoo porukka

    • Anonyymi

      Juu, kyllä kannattaa tulla töihin Suomeen.
      3 kk töitä ja saa elinikäisen ja periytyvän aatelisoikeuden, jonka piiriin voi vielä siirtää sukulaisia ja tuttavia kotimaastaan.

    • Anonyymi

      Tää Suomi on semmoinen maailman napa. Ilmasto hyvä ja ihmiset välillä suorastaan ihastuttavia. Kantaväestöstä saavat maahanmuuttajat heti ystäviä ja tukijoita. Elämme demokratiassa jossa köyhät köyhtyy ja rikkaat rikastuu yhä vaan vuosi vuodelta enemmän. Pieneläkeläiset penkoo roskiksia yhä enemmissä määrin aivan eduskuntatalon liepeillä. Edellinen pääministeri olisi halunnut korottaa pieneläkeläisten eläkkeitä muutamalla vaivaisella satasella mutta potkut tuli kesken jammailujen sydänvian lisäksi. Liekö astunut Antti eläkeyhtiöiden nafiasojen varpaille siinä puuhassa? Tämä on oikea ihmemaa kyllä aina tänne kannattaa tulla vaikka väenväkisin. Muistakaa laittaa tullessanne Suomi-paita ja lippis päälle? Saatte takuuvarmasti sankarin vastaanoton tänne eksyessänne.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      56
      2215
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      201
      2051
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1392
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      58
      887
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      855
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe