Toisilla on eri oikeudet tehdä sitä, mitä toisten tekemänä paheksutaan, ja myös tuomitaan.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007761414.html
Punavihreä ideologia on todellakin yhteiskunnalle myrkyllistä. Siitä on päästävä eroon.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007761414.html
Punavihreä ideologia on todellakin yhteiskunnalle myrkyllistä. Siitä on päästävä eroon.
Vastaukset 26
Vanhimmat
No johan nyt, tuokin vielä !!!!
Irrotti hyvät naurut eikä hymyileminen ota vieläkään loppuakseen. Ei ole väliä mitä sanotaan vaan kuka. Vieraslajeista syyttäjä kuten kaikki muutkin poislukien persut repi perseensä ja kun asialla on vihreä sille käy "Haavistot".
Tuo sentään pyyteli anteeksi mitä Haavisto ei ole tehnyt vieläkään.
Persu olisi tuomittu jo mutta kun vihapuhe tulee suvakin suusta päätä silitellään tyyliin sattuuhan näitä.
Olisit edes lukenut perustelut....
"Koska al-Taee on aktiivisesti ja itsenäisesti pyrkinyt poistamaan tekonsa vaikutuksia, oikeudenkäyntiä ja rangaistusta olisi pidettävä tarkoituksettomina ja kohtuuttomina"
Ja asialla sama valtakunnan syyttäjä joki repi perseensä huonosta vitsistä vieraslajeista. Ymmärsitkö? Vihapuhe ei ole rikos kun asialla on suvakki.
Verrattuna ajojahteihin persuja ja Räsästä kohtaan tuolta tädiltä ei voinut mitään muuta odottaa. Persu olisi tuomittu tuosta samasta ihan 100-0 mutta kun asialla on vihreä niin...
Persut kiittää ja kuittaa. Taas yksi jutun aihe millä viihdyttää mahd. äänestäjiä vaalikojuilla. Tynkkynen tekee videon someen jne. Ei ollut valtakunnanpellen ensimmäinen eikä viimeinen sirkusnumero.
Niin, onhan se nykymaailmassa positiivista, varsinkin politikolle, jos pyrkiihäivyttämään ja peittelemään tekojaan.
Aika uskomattomia ja aina yhtä naurettavia nuo oikeuksien perusteet. Eivät taida suuremmin ajatella, mitä ne oikein kertovat.
Valtakunnansyyttäjän mission ollessa vihapuhe tuohan menee komiikan puolelle kun vihreä saa synninpäästön asiassa mikä on asianomaiselle elämäntehtävä.
Vitsihän tuo valtakunnansyyttäjän vaatiessa persun päätä pölkylle vihapuheesta sanasta vieraslaji ilman kohdistuksia keitä hän sillä tarkoitti Husseinin saadessa synninpäästön koska vihapuhe ei kohdistunut mihinkään ihmisryhmään asianomaisen mm. rinnastaessa somaleja ääri-islamisteihin pilkaten juutalaisia jne.
Ei noin. Lopultakin se suurin vaikutin oli se kuinka epäilty suhtautui tekoonsa.
Vähemmän on persut pyydelleet anteeksi. Toki muutaman sellainenkin on ilmaantunut.
Siellä mahtaa Niinistöä ketuttaa joka nimesi tuon tädin virkaansa? Kuittaili aika raskaasti isisnaisten kotiuttamista jonka jälkeen sama täti ei nähnyt rikosta terrorismijärjestöön kuulumisessa mutta vihapuheessa senkin edestä. Nyt tämä sama vihapuhepoliisi antoi synninpäästön hallituspuolueen edustajalle (yllätys yllätys) vihapuheesta perustellen mm. sillä, että asia oli vanha ja asialla sama ihminen joka jahtasi Räsästä kirjoituksien takia jotka oli kirjoitettu aikana minä lait joihin vetosi eivät olleet voimassa kirjoituksien kirjoittamisen ajankohdassa. Epävakaa tapaus koko ihminen eikä todellakaan tehtäviensä tasolla.
Eu elvytyspaketti keskustelu poistettu...
Suomalaisilta omassa maassa..
Aloittajan ihmemaassa syytteitä saa, jos vastustaa Putinia. Tuomio on jo päätetty, mutta rikos pitää keksiä.
Äärioikeiston suosima termi "suojaväri"...
Kuuluuko se perussuomalaiset-palstalle?
Ai niin, unohdin. Perussuomalaisethan ovat äärioikeistoa. (Vaikka aikoinaan kitisivätkin siitä, että heidät siirrettiin istuntosalin äärioikeaan laitaan.)
Äärioikeistorinnastus nähty.
Montako vuotta olet jo nähnyt "sivupersoonia" vainoamassa sinua? Tiesitkö, että se on osa tiettyä taudinkuvaa. Olen aiemmin jo kysynyt, että mikä diagnoosi sulla on. Saisko siihen vastauksen. Kiitos etukäteen.
Jos se näyttää siltä, niin se todennäköisesti on sitä.
Eikä vain näyttänyt, vaan se oli faktisesti äärioikeistorinnastus;)
Muista äänestää Lailaa.
Vai olitko sinä niitä kapiaisen kannattajia?
Kohiseeko koski?
Näköjään meni voi reppanaa..
voi hyvää päivää..
Tarvitse varmasti sitten syyllistyä äärimmäiseen viha puheeseen ja politiikkaan mennessä poistaa ne .