Lehden nimestä

Anonyymi

Pitäisikö Työkansan Sanomien nimi muuttaa Pamppua Työkansalle Sanomiksi nyt kun lehden päätoimittaja Rauno Lintunen kannattaa palavasydämisesti työkansan pamputtamista, antaen esimerkin eilisestä Venäjän mielenosoituksista, joissa Ylen työssään olluttta toimittajaa, Erkka Mikkolaan lyötiin pampulla, jota Lintunen piti "ansaittuna".
Onko Kommunistinen Työväenpuolue totalitarismin asialla, kysyy huolestunut kansalainen, ja pitääkö meidän Lintusen kanssa samalla paikkakunnalla asuvien työläisten mahdollisesti olla huolissaan KTP:n aktiivien radikalisoitumisesta?

4

3764

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korpikommunistit on sitä mieltä että, että toimittaja Lintunen osallistui
      mielenosoitukseen ja siksi pamputus oli oikein.

      • Anonyymi

        Eipä tässä taida olla olla suurempaa huolta. Kyllä Suomen kansa kestää KTP:n kaltaisen mikkihiiri-puolueen. Mutta toimittaja Lintuselle voi kyllä suositella alan vaihtoa. Toimittajalla on selvästi vaikea asennevamma.


    • Anonyymi

      Hesariin kirjoittamiensa juttujen perusteella Lintunen on kova putinisti. Täälläkin ovat monet väittäneet, että kommunistit eivät tukisi Putinin touhuja. Vasemmistoliiton eduskuntaryhmässä on useita Putinin tukijoita.

    • Anonyymi

      Kemijärvellä oli KTP puolueesta Kaarlo Nurmikumpu ehdokkaana. Hän oli asunut aikaisemmin Tonkopurolla. Hän oli puistotyöntekijä Kemijärven kaupungilla, mutta kuoli sydänkohtauksen johdosta marraskuussa 2016.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5656
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      97
      4857
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4824
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      394
      2408
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2340
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      2007
    7. 112
      1913
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1617
    9. 383
      1377
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1223
    Aihe