Ihmisten sairaustiedot julkisiksi

Palkat, verot, sairaustiedot kaikkien tietoon vaan.

jos vastustaa, ei ole puhtaat jauhot pussissa.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Juuri näin, hakkereidenkaan ei tarvitsisi murtautua järjestelmiin.

Äänestä
  • Onneksi Kannassa on mahdollista asettaa kaikki kiellot päälle.

    Äänestä

Mitäpä sitä pitämään verhojakaan ikkunassa. Jos jotakuta miesten keskinäinen seksielämä ja erityisesti BDSM - meno häiritsee niin pakkoko on tulla katutason makuuhuoneemme ikkunamme eteen kyyläämään. Ollaan kuitenkin ihan omassa kotona.

Äänestä

Ihmiset on ihme salailijoita

Äänestä
  • Niin, kyllä minun pitää ehdottomasti tietää naapurin peräpukamista sillä tieto on valtaa 😁 😆 😅 😂 🤣
    Kaikilla olisi sitten enemmän valtaa jos kaikki tieto olisi julkista

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Palkat, verot, sairaustiedot kaikkien tietoon vaan.

jos vastustaa, ei ole puhtaat jauhot pussissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu