Keskusta kyllä nyt osaamattomassa joukossa, minkäs teet kun mukaan lähdetty

Tuppurainen neuvotteli elvytyspaketin
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomen-siivu-eu-n-elvytyspaketista-kutistumassa-puolella-miljardilla-ministeri-tuppurainen-selitti-asiaa-twitterissa/8047710#gs.r8dd8g

Ja heikostihan se meni.
Tytti kuluu samaan Suomea tuhoavaan klaaniin Sannan ja Marian kera.

SDP voitti vaalit PETOKSELLA...se vappusatenen olikin
äänten kalastelu TEMPPU puhumattakaan hoitajamitoituksesta !!
Äänestä SDP:tä jos haluat menon jatkuvan.
Hirmuinen velka vain kasvaa, ei valmista tullut edes valmiusaikana, eli ollaan taas
valmistautunmatta. Toivomalla ei nyt edetä, tarvitaan presidentin nyrkkiä jo vihdoin.

15

85

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Helsingin vihreät ja vasemmistolaiset ovat yksilöinä kivoja, itseironisia ja hauskaa seuraa. Ne kertovat salaa kaikkein rasistisimmat vitsit. Ironisesti tietysti. Mutta ryhmässä heistä tulee pahansuopia moralisteja. Heistä on tullut juuri sellaisia kuin pilapiirtäjä Karin 60-luvulla piirtämät kokoomuslaiset kypäräpapit. He odottavat innolla, että perussuomalainen sanoisi jotain väärää, jotta he pääsevät ymmärtämään väärin ja määrittämään, etteivät ainakaan itse ole niin rumia.

      Jotta kaupunkielämän kamaluutta kestäisi, lähiössä ja paremmilla postinumeroalueilla syödään samoja rauhoittavia lääkkeitä.

      Suurin ero on se, että keskustan uusmediatyöläisille ne määrää yksityinen kokoomuslainen työterveyslääkäri, kun taas lähiössä samat lääkkeet ostetaan diileriltä Itäkeskuksen vessasta.

      Koko kaupunki pyörii ostamisen ehdolla, eikä juuri missään voi hengailla ilman, että olisi asiakas. Uusia keskustoja ovat ostoskeskukset, joista ajetaan ulos roskasakki ja muut, joilla ei ole rahaa ostaa ylihintaista kahvia. Mutta kaupunkilainen on ääliö. Se on valmis maksamaan neljä euroa eli 24 markkaa kupillisesta pahanmakuista Starbucksin kahvia, kun perus-Saludon nimi on vaihdettu americanoksi. Ja kaupunkilainen maksaa tuplahinnan ABC-tasoisesta buffetista, jos sitä myydään betoniseinäisessä kahvilassa brunssina.

      Helsingissä erotaan kirkosta. Tilalle ovat tulleet uudet, yhtä epätieteelliset uskonnot. Ydinvoiman pelko, vaikka se on luontoystävällisin energiamuoto, ja luomuruoan hehkuttaminen. Vaikka juuri luomu on luonnolle huonoksi, koska se vaatii enemmän viljelypinta-alaa.

      Onneksi meitä fiksummat maalaiset ovat tajunneet tuon. Ne osaavat myydä meille ylihintaan homeisia juureksia, jotka eivät oikeasti ole sen terveellisempiä kuin tehotuotetutkaan.

      • Anonyymi

        Ei SDP:n Tuppurainen ja muut Tyttöset Neuvotelleet, Ei Ei ja Ei, noille Tyttösille Sanottii ja Käskettii panna nimi paperiin ja hyväksyä ! Se on taas eri asia jos siellä olisi ollut Joku jolla on Arvovaltaa niin paljon, että Pystyy Neuvottelemaan !


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Emme ole virittyneet kaupunkiin, vaan luontoon. Isot toivomme ovat toki teknologiassa, mutta luotamme luontoon. Luonto on ollut kotimme parisataatuhatta vuotta, eli suunnilleen jo siitä saakka, kun Matti Klingen rusetti laskeutui puusta. Kaupunki on täysin uusi keksintö ihmismielelle. Siksi se johtaa vieraantumiseen.

      Näyttelijä Niko Saarela huusi minulle KOM-ravintolassa, että "et kuulu tänne, porvari". Itse olen sitä mieltä, että 21 euron hintainen karitsan tartar-pihvi ei kuulu kommariravintolaan, mutta lienemme tästä eri mieltä tämän taiteilijan kanssa, jonka tunnetuin saavutus ovat krapulassa ilman käsikirjoitusta tehdyt Vintiöt. Helsingin Kallio on toinen paikka, jossa olen kuullut tuon usein. "Suvaitsevaisessa Kalliossa" saa ajatella toisin, kunhan toisinajattelee samalla tavalla kuin kaikki muutkin siellä toisinajattelevat.

      • Anonyymi

        Vihreät luonnossa, kaupunkilaiset treenaa..
        Vihreät leireili, tuen teitä sanoi vihreä puheenjohtajakin.
        Tottakai sitten loppupeleissä sanoivat vihreät että muut sotki leirinsä.
        Ympäristössä enemmälti "liukumiinoja".

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001170202.html


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihreät luonnossa, kaupunkilaiset treenaa..
        Vihreät leireili, tuen teitä sanoi vihreä puheenjohtajakin.
        Tottakai sitten loppupeleissä sanoivat vihreät että muut sotki leirinsä.
        Ympäristössä enemmälti "liukumiinoja".

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001170202.html

        Vihreät eivät osaa paskantaa Nuuksion kansallispuistossa. Meikä rysäyttää stöndän parin metrin päähän polusta mättään viereen, paperit kätketään mättään alle. Siinä on hyvä vihreän piskin kieriskellä.

        Maalla me nostetaan sopivan kokoinen kivi pois paikaltaan ja paskannetaan kuoppaan ja eikun kivi takaisin monttuun. Ei pääse metsästyskoirat kieriskelemään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihreät eivät osaa paskantaa Nuuksion kansallispuistossa. Meikä rysäyttää stöndän parin metrin päähän polusta mättään viereen, paperit kätketään mättään alle. Siinä on hyvä vihreän piskin kieriskellä.

        Maalla me nostetaan sopivan kokoinen kivi pois paikaltaan ja paskannetaan kuoppaan ja eikun kivi takaisin monttuun. Ei pääse metsästyskoirat kieriskelemään.

        Tuolla Pro Hanhikiven alueella ei tekisi mieli liikkua tuossa metsässä.
        Ajansaatossa kyllä aika puhdistaa paskat. Toivottavasti kukaan ei koiriaan päästä sinne.


    • Anonyymi

      Lyhyesti: ettei kävisi niinkuin on käynyt puhtaasti sosialistisissa tai vasemmistolaisissa maissa. Eli tuhoon ovat yhteiskunnat ajautuneet. Yhteiskunnassa tarvitaan ihmisiä, jotka johtavat ja yrittävät. En tunne yhtään vasemmistolaista yrittäjää, joka maksaa veroja ja työllistää. Sanna selittäjäkin äärivasemmistolainen, että turha odottaa avauksia.

      • Anonyymi

        Aika paljon liioittelua. Mauno Koiviston itsensä kirjoittaman kirjan: koulussa ja sodassa mukaan hän ei sodassa urotöitä tehnyt. Pikemminkin käveli joukon mukana. Yhtään kaukopartioreissua hän ei tehnyt.
        2 -viikkoa satamassa töissä opiskeluaikoinaan, siitä nimitys satamajätkä.


    • Anonyymi

      Marini höpötyksestä ei saa mitään tolkkua
      "tiekartta" "reseptit" "selvitämme asiaa"
      Ei ensimmäistäkään selvää lausetta koskaan.

      Kyselytunneilla on rajattu puheaika ja nämä paskapäät tuhlaavat aikaa jonniinjoutaviin täytesanoihin, kuten "arvoisa puhemies, kiitos tärkeästä kysymyksestä, on aivan selvää, että plaaplaa...", perkele, lähes jokainen vastaus alkaa tällä fraasilla ja kohta puhemies jo koputtaakin nuijaa "aika...".

      Ei tällä tavalla kyllä mistään asiasta tule mitään selvää perkele, ihan täyttä pelleilyä koko touhu!!!

    • Anonyymi

      Tämä Sanna ynnä muut hallitus sysää kaiken muille, ainakin päätöksenteon ja vastuun.

      Koronatoimet heitettiin alueiden vastuulle, mutta eihän siitä mitään tule, on näitä Vapaavuoria jotka tekevät mitä lystäävät. Kapakat ovat auki mutta koulut kiinni, nuoret saavat hengailla kauppakeskuksissa mutta eivät pelata sählyä.

      Rokotehankinnat jätettiin EU:n varaan, eikä siitäkään mitään tule, on tehty sopimuksia jotka eivät sido myyjää, vaikka etumaksuakin on annettu satoja miljoonia. Sori vaan kuten Stubb sanoisi, näin tuumaa Astra Zenecan pomo ja myy hyvällä hinnalla muille.

      Velkaa otetaan, senhän maksavat vasta tulevat hallitukset, tai siis ne leikkaavat jotta rahaa velan maksuunkin jää. Tai edes korkojen maksuun. Elvytyspakettikin neuvoteltiin Tappuraisen Tuppuraisen takuumiehenä ollessa. Liki 7 miljardia annamme rahaa, ehkä kaksi miljardia saamme, jos sitäkään. Demari kun tekee sopimuksen, niin siinä ei osaamista tarvita, ja se näkyy

      • Anonyymi

        Tuppurainen Tappuraisen takuumiehenä.


    • Anonyymi

      Kuka velan maksaa Marin? kysyy kepulainen ja Kela.

    • Anonyymi

      Katos isän tilaltaan laiskana potkima Turmiolan Tommi on saanut uuden pestin Pietarissa.

    • Anonyymi

      Hassin Finnair pisteet tutkimatta jotka käytti omaan tarkoitukseen

      mm ns ! uintibongauksiinsa Tulimaassa, toisella puolen maapalloa, jossa kehui käyneen runsaasti.

      Raportissa myös muistutetaan, että valtiovarainministeriö on jo vuonna 1992 katsonut, että virkamatkoista kertyvät edut kuuluvat valtiolle ja on käytettävä valtion hyväksi.
      VTV tarkasti lentopisteiden käyttöä valtion virastoissa vuonna 2007.

      https://img.ilcdn.fi/24NXEljV15RRNqrbA6-nkSXsloo=/full-fit-in/612x0/img-s3.ilcdn.fi/6c12db771ea1732a9cc2290a275082980f15b8798970dff7e29b76ea399f8da0.png

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 71
      547
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe