Yksi väitti minulle elimistön tarvitsevan eläinrasvoja jotta vitamiinit imeytyvät. Kyllä vitskuille kelpaa ihan kasvirasvatkin.
Kasvisruoat ovat hyviäkin, kasvisvuoka hyviä mausteilla, keitot, kasvispihvit... Pitää opetella tekemään niin oppii. Itse kyllä syön lihaakin , hyvin vähän tosin ja kalaa.
Kasvisruoat ovat hyviäkin, kasvisvuoka hyviä mausteilla, keitot, kasvispihvit... Pitää opetella tekemään niin oppii. Itse kyllä syön lihaakin , hyvin vähän tosin ja kalaa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tuokaan ei pidä paikkaansa mitä punainen keksii.
Ihan persujen sivuilta voi lukea. Kts vaikka hommaforum. Halla-ahokin raivonnut kun helsingissä lapsille kasviksia ja kasvisruokaa. Jussi niinistö sai hepulin jos sotaväessä tarjotaan kasvisruokaa. Kasvikset päinvastoin luovuttaa hitaammin energiaa jolloin esim. Sokeritasapaino pysyy kauemmin.
Soijassa on naishormooneita. Siksi kiinalaisilla miehillä ei aina kasva edes parta
Oikeesti, kasvisruoka ei ole soijaa. Oletko kuullut peruna, porkkana, lanttu, kaalit, kurpitsat, tomaatit, kurkut, ym. Käys joskus kaupan kasvispuolella. Lihaa ei myöskään ole kaura, ruis, ohra, ei edes pastat.
Niinku Felix tuotteet tehdään tsekeissä niin mausteet jäi pois ja kaikki mitä orkla tekee muuttuu huonoksi . Meillä on kyllä peruna porkkana aina mukana ruuan laitosta . Samoin tomaatti ja sipulit . Älä yhtään vääristele .
Kyllähän ne syöttää soijaa ihmisille
Persut+syö+jauhomakkaroita,+grillimakkaroita+joissa+on+85%+jauhoja,+siis+kasviksia.
Luulevat+niitä+lihaksi++voi+äiti.
Kyllähän peruna, makarooni ja ruisleipäkin ovat kasviksia. Ootko vähän tyhmä?
Hernekeittoakin Persut pitävät lihakeittona kun siinä on 1-2 pikkurillinpäänkokoista läskinpalasta.
Katsos kun me olemme kasveja, Tampereen vihannes 🤣
Kasvikset on viherhomojen ruokaa. Sodissa pärjätään vain kunnon hampparin väärällä.