Keskuta seuraavan hallituksen johtoon. Jookos!

Minun mielestäni seuraava hallitus tulisi muodostaa pelkästään keskustasta ja itse oikeutettu pääministeri ennen presidentinvaaleja olisi tietenkin meidän kaikkien oma ja ihana Paavo Väyrynen. Poliitikko isolla peellä ja valtiomies isolla veellä. Kaikki rakastavat Paavoa. Täällä Inkeroisissa on perusteilla PaavoFuniClub ja arvatkaas kuka on sen puheenjohtaja.

11

118

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinähän voisit ryhtyä uuden hallituksen puolustusministeriksi koska olet kirjoituksistasi päätellen sotilasasiantuntija.

      • Oikein päätelty vaikka täällä joku feikkaakin tätä nikkiäni. Olen arvioinut tuhansia miehiä väessä.


      • Anonyymi
        AlTORehtiSOTILAS kirjoitti:

        Oikein päätelty vaikka täällä joku feikkaakin tätä nikkiäni. Olen arvioinut tuhansia miehiä väessä.

        Saunassa? Tuhansia miehiä, taidat olla johtavia perätuuppareita!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Saunassa? Tuhansia miehiä, taidat olla johtavia perätuuppareita!

        Kyllä Mercury on perätuupparien johtaja.


      • AlTORehtiSOTILAS kirjoitti:

        Oikein päätelty vaikka täällä joku feikkaakin tätä nikkiäni. Olen arvioinut tuhansia miehiä väessä.

        Tuhansia ja tuhansia.


    • Paavosta voitaisiin tehdä elinikäinen presidentti. Onhan näitä esimerkkejä maailmalta. Asiasta jos järjestettäisiin kansanäänestys niin Paavo saisi ison enemmistön äänistä. Suomalainen kaipaa vahvaa johtajaa.

    • Kovasti vaikutti pj-paneelin jälkeen, että keskusta tulee vaalit voittamaan. Keskustaa lähellä olevana sotilasasiantuntijana olen tyytyväinen. Väyrynen tulee vielä ottamaan ohjat.

    • Väyrynen pääministeriksi ja Sipilä ulkoministeriksi. Kekkonen voisi olla kulttuuriministeri koska siinä hommassa ei läsnäolo olisi niin välttämätöntä.

    • Anonyymi

      Pave on ihan fiksu mies. On paljon tietotaitoa.

    • Anonyymi

      Hienoa olisi saada porvarihallitus niin loppuisi tämä onneton koronan ehdoilla toimiminen. Jos nyt muutama tuhatta yli 80 vuotiasta kuolee niin so what. Kohta ne kuolisi muutoinkin.

    • Paavo on hieno mies. Presidenttiainesta, Juha on myös. Kumpaa kannatatte?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2094
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      71
      1100
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      928
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      710
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      636
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      617
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      93
      565
    8. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      563
    9. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      557
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      529
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      115
      466
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      447
    18. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      437
    19. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      70
      435
    20. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    Aihe