Varuskunnissa korona leviää...

Mukavaa kun valtio altistaa sairaudelle pakosti...se onkin sitä demokratiaa?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Minä menen sivariin.

Äänestä
  • Ei huono valinta kun katsoo Suomen nykytilannetta.

    Äänestä

  • Ei huono valinta persulle.

    Äänestä

Näin on ollut aina. Yhden paskatautisen vuoksi palaa lomat kaikilta.

Toisaalta saamme elää vapaassa maassa ilman muita pakkoja kuin oppi- ja asevelvollisuus. Kaikkialla ei ole asiat yhtä hyvin.

Äänestä
  • Kuitenkaan sitä asetta ei anneta omaksi edes pakosti...aika outoa minusta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuitenkaan sitä asetta ei anneta omaksi edes pakosti...aika outoa minusta.

    Harrastusaseet hommataan tietysti itse. Eihän linja-autoakaan saa matkalipun hinnalla itselleen. Saa vain kyydin.

    Äänestä

Jos Suomen armeija ei voi toimia korona-aikana, niin koko organisaatio on lakkautettava turhana. Levitetään sitten punainen matto Putinille.

Äänestä
  • Persuthan tuota toivoo...

    Äänestä

Nyt jos koska pätee kentällä käsky: "hajaantukaa!"

Äänestä

Miettikää jos jollain varusmiehellä olisi kuppa, ja sitten ne paneskelis tuvassa tai teltassa keskenään, ja sitten olisikin kaikilla kuppa. Lomille lähtiessä kuppa lähtis kuin Töölöstä, helkkarin moneen eri suuntaan, niin kuin varpusparvi pöntöllä hernerokkapäivästä seuraavana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mukavaa kun valtio altistaa sairaudelle pakosti...se onkin sitä demokratiaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu