Jussi Halla-Aho kompastui jo alkumetreillä matemaattiseen virheeseen, suuren luokan moka.
Saarikko oli parempi Ylellä kuin Halla-Aho
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jos aikoo Suomen "diktaattoriksi" niin jonkunlainen laskutaito pitää miehellä olla, nyt näytti Halla-Aho huonompia taitojaan. Vai oliko niitä neljä ?
Oliko Halla-aho siellä? Minä aloin katsoa vähän myöhässä mutta en kyllä kuullut hänen puhuvan ollenkaan.
Halla-Aho puhuu aina rauhallisesti ja harkitusti. Nyt ainakin minut yllätti, että kesken oman puheensa, kenenkään häiritsemättä, meni miljardiluokan laskumokaan. Mutta kyllä hän yritti haastaa nimenomaan Saarikon. Mutta moka oli jo tehty.
Toivottavasti miehille oli jaettu kuulosuojaimet, oli sellaista kanalauman kälätystä ajoittain.
Oliko vasemmiston kaljupää ja Hjallis mielestäsi naisellisempia tentissä kuin möhlinyt Jussi ?
Vasuri kyllä suorastaan huokui olemusta, että nyt sellainen aate päässä, jota Thatcher aikoinaan kuvaili, että sosialistin tavoite on "tehdä köyhästä vaikka entistä köyhempi, kunhan vaan rikkaat eivät ole yhtä rikkaita kuin nyt".
Harvinaisen jäässä Halla-aho oli. Aloitteeton peesailija paitsi mitä nyt tietysti taas maahanmuutosta mainitsi.
Saarikon esiintyminen oli selkeää ja oli pirtein koko porukasta. Toista äärilaitaa edusti Harkimo, jonka osalta piti oikein jännittää, nukahtaako ja putoaa tuolilta.
Suomen Keskusta Saarikon voimin oli väittelyn voittaja. Joku puhui ohi suunsa älykkyydestä nenän varressa ks. pinokkio, toinen oppositio ei ymmärtänyt numeroista sen perussuomalaista. Pakko sanoa että Kristilliset onnistui myös hyvin.
Oli kyllä kepun emännältä melkoista tyhjää kaakatusta.
No siinä oli sentään asiaa, kun sanoi suoraan, että kotihoidontuki perustellaan arvoilla.
Koko akka hallitus on matemaattinen virhe , miljardit ja taas miljardit lipuvat pois Suomesta kaikenmaailman matujen ja roistojen taskuihin , miksi jauhaa joutavaa paskaa kun faktat ovat kaikkien nähtävissä .
Saarikko osaa sen minkä Marinkin, takinkääntö on ykköslaji.
Ei ole Marininkaan laskutaidot kehun arvoisia kun ei edes tiennyt elvytys neuvottelujen jälkeen mitä suomi saa.
Eikä tiedä vieläkään.