https://yle.fi/uutiset/3-11755058
Ei ihme, että työttömyys on niin suurta, ja palkkojen ostovoima heikko, kun täällä saatanan lampaat on alistuneet tekemään vapaa-ajallakin ilmaista työtä!
Ei ihme, että työttömyys on niin suurta, ja palkkojen ostovoima heikko, kun täällä saatanan lampaat on alistuneet tekemään vapaa-ajallakin ilmaista työtä!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joo noin on ja toinen erikoinen piirre on se että suomalaiset on aivopesty siihen että täällä olisi jotenkin muita maita korkeampi verotus ja siksi käteen jäävä osuus on pieni. Myös persuissa on näitä verotuksen haukkujia, totuus on kuitenkin se että saman elintason verrokkimaissa euroopassa on yhtä suuri tai suurempi kokonaisveroaste, oikeasti ero syntyy palkoista, joissa Suomi on jäänyt ko maita selkeästi jälkeen.
Palkkojen korotusten korvaaminen "veroalennuksin" sopii tietysti kokoomukselle, mutta duunari sahaa siinä vain omaa oksaansa.
Tyhmimmät työntekijät... tyhmimmät joka tavalla, etenkin äänestäjinä. Kun katsoo nykyhallitusta, niin jo siitä voi päätellä että Suomessa asuu maailman tyhmin kansa.