Dumbohan kertoi pienestä norsulapsesta joka tuli sirkuskoulussa kiusatuksi suurista korvistaan. Tämä oli toki surullista katsottavaa. Dumbo oli lisäksi vaaleaihoinen.
Peter Pan oli valkoihoinen ja edusti siten äärioikeistolaista mustia sortavaa ylivaltaa. Siinä puhutaan lisäksi punanahoista.
Poistouhan alla ovat myös Aristokatit ja luultavasti myös Kaunotar ja Kulkuri joissa esiintyy stereotyyppisiä vinosilmäisiä siamilaiskissoja.
Olen käynyt kymmeniä kertoja Siamissa eivätkä ne ihmiset siellä ole vinosilmäisiä.
Tavoistani poiketen linkitän tähän valevaltamedian sivulle josta voitte lukea mihin tämä globalistikommunistieliitin hulluus johtaa:
https://www.is.fi/viihde/art-2000007769219.html
Disney on poistanut Dumbon ja Peter Panin lasten sivuilta!
6
106
Vastaukset
- Anonyymi
Ohhoh! Sinä olet niitä, jotka olisivat viemään maailman "Dumbot" keskitysleiriin.
Tässä vastauksessa on niin syvämietteistä ajattelua sisältävää pohdintaa taustalla ettei siihen tavisjärkeni yllä.
- Anonyymi
martta98 kirjoitti:
Tässä vastauksessa on niin syvämietteistä ajattelua sisältävää pohdintaa taustalla ettei siihen tavisjärkeni yllä.
Eihän sinun järkesi ymmärrä myöskään kosmologiaa..
- Anonyymi
Pikku Hukka sarjakuvathan on niitä, joissa nykymoralistitädeillä mahtaisi olla paljonkin kauhisteltavaa.
Sepe Susi, mustavalkoiseksi piirretty epäesimerkillinen yksinhuoltaja, juoksee pinkkien, ehkäpä alaikäisten, possujen perässä. En ole selvillä edustaako hän sittenkin ns. white trashia vai mitä.
Joka tapauksessa Sepe Suden maailma edustaa USA:n etelävaltiolaista maalaismiljöötä.- Anonyymi
Sepe Susi on musta ja possut pinkkejä.
Jos värit olisivat niin että Sepe olisi vaaleaturkkinen ja possut mustia niin kaikki Aku Ankat joissa ko sarjakuvia olisi tuhottu rovioilla jo aika päiviä sitten. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sepe Susi on musta ja possut pinkkejä.
Jos värit olisivat niin että Sepe olisi vaaleaturkkinen ja possut mustia niin kaikki Aku Ankat joissa ko sarjakuvia olisi tuhottu rovioilla jo aika päiviä sitten.Nalle on ruskea. Sepe ja Nalle molemmat tykkää vesimeloneista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282741- 1402597
- 1342164
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1162133Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131850Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161591384Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu311216Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo951204Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891162Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381118