Ilon päivä!

Näin otsikon ja luulin, että Sanna oli kaatanut hallituksen ihan omin pikku kätösin.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Äänestä Sannaa säälistä silti

Äänestä

Sanna Maduro kaataa hallituksen ystävänpäivälahjaksi kansalle.

Äänestä

Menee vielä niin kovaksi tappeluksi seuraavasta hallituksesta puolueiden välille myös täällä kuin jenkeissä ,että tulee virkamieshallitus.
lmeisesti Suomessa joskus ollutkin.
Jenkeissä tätä mahdollisuutta ei tainnut olla tai en ainakaan tiedä.

Äänestä

Näetkö myös enkeliunia? Persu?

Äänestä
  • En ainakaan näe kuunazzeja joka paikassa. Nahervirkki?

    Äänestä

Tekisi mieli kyllä kuitenkin kysyä (vaikka en todellakaan kannata hallitusta) että olisiko miesministereillä ollut pinnaa palaveerata kymmeniä kertoja että "kuinka hoidetaan koronatautia"?
Kyllä luulen että mies hoitaa mieluummin vähän kunniakkaampia asioita kuin "potilastilastoja" ja hoitotoimenpiteitä. Paitsi tietysti jos on lääkäri.

Nämä täti-ihmisethän palaveeraa päivittäin että "kuinkas monta hoidettavaa meillä tänään on sairaalassa?" Ei ole ennen hallitustyöhön tuollaiset hoitosuunnitelmat kuuluneet.

Äänestä

Sanna Marin kaataa demokratian.
Kunnallisvaaleja yrittää jo sysiä hamaan tulevaisuuteen. Sen jälkeen yrittää eduskuntavaaleja. Ja julistaa itsensä presidentiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Näin otsikon ja luulin, että Sanna oli kaatanut hallituksen ihan omin pikku kätösin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu