Parkano-Kuru tie

Parkano -Kuru tien talvihoito surkeaa.Tätäkö on Pimaran laatutakuu?
151687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Lähree amalkaamitkin hampaista, niin on töyssyistä.

Äänestä

Oottakaas ku Pimaran poijaat tekee sopparin koko kylän kunnossapidosta Teknjohtajan kanssa. Valvova mestari nauttii olostaan ku Pimara tarjoo pullakahvia.

Äänestä

No eiköhän siellä koirat jahirvet pääse juokseen...ei kait tommosessa tumppukylässä ihmisiä asu

Äänestä

Viitaharju kerkiä ku sorakuappaa korjailee rajalla

Äänestä
  • Sen tien hoito ei kuulu Viitaharjulle. Pimaran hommia.

    Äänestä

Tiedättekö mistä johtuu huono kunto?? Se johtuu siitä että paikaliset eivät paljon veroa pysty maksaan joten rahat tulee kaupungeista tänne metsään.

Äänestä

Tienkäyttäjän linjalle voi ilmoittaa maanteiden kunnosta ja liikenteen ongelmista soittamalla Tienkäyttäjän linjalle. Tienkäyttäjän linjalle kuuluvia ilmoituksia ovat esim. maanteiden päällystevauriot (kuopat, reiät), tiellä oleva vesi, tielle kaatunut puu, pölyävä soratie ja liukas tie.

Puhelin
24h/vuorokaudessa
02002100 (pvm/mpm)

Äänestä

Silloin kun se oli aliurakoitsija destialle ja yit-lle soitettiin tienkäyttäjän linjalle ihan sen takia että olis töitä nyt kun asun itte ihan lähellä aion soittaa samalla tavalla vaikka ei olisi mitään niin saa kokea miltä tuntuu

Äänestä

Kyllä Nappulalle kampaviineri maistuu.

Äänestä

Kuka sitä nyt hoitaa? Vähä muhkuraa on.

Äänestä

Matka kuin Jerusalemista Jerikoon.

Äänestä

Olen asunut monta vuotta näillä suunnilla: mielestäni tien hoito on ollut ihan kelpoa.

Äänestä

Kannattaa ostaa auto missä jouset.

Äänestä

Pitää ensin maksaa veroa millä aurataan teitä. Pienellä veronmaksulla ja kunnalla töissä olemalla ei verokertymää tule vaan valtio ottaa velkaa millä maksaa kuntien työläisten palkat.

Äänestä
  • Ne verot on jo kerätty millä Kuruntietä aurataan.
    Kyse on aurauksesta ja sen valvonnasta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Parkano -Kuru tien talvihoito surkeaa.Tätäkö on Pimaran laatutakuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu