Elokuva Hammarbärin Antista

Suomessa ei taideta tehdä elokuvia kuin juopoista. On Juisea, Viina-Mattia ja tänään näyttäisi tulevan näkemys Irvinistä.

Ollaanko me muka niin viinaan menevää kansaa?
1052
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Nämä elokuvat on niin kulttuurisidonnaisia. Näissä ei näy vielä monikulttuurisuutta, mutta odotellaan pari vuotta, niin vapaudumme tuollaisesta yksioikoisuudesta.

Äänestä

Kepun edesmenny pääministeri Karjalainen oli kans kova ottaa kuppia ja vielä suomenpankin pomonakin oli pikku päissää joka Hik päivä

Äänestä
  • Olikohan sukua J karjalaiselle? Sehän lavasti ittelleen hukkumakuolon.

    Äänestä

Elokuva on jo tekeillä fiktiivinen musikaaali musta komedia kuvauspaikkana Ruotsin Rinkeby elokuvassa Irwin herää haudastaan ja siirtyy suoraan rautalankaan harmitelln että tätäkö me härmäänkiin tilaamme

https://urly.fi/1UmW


projektin ääriviivoja hieman tässä

https://urly.fi/1UmX

Äänestä

Uuno turhapurojen jälkeen ei ole Suomessa tehty kunnon elokuvia.

Äänestä

Lasiin ei ole syljeskelty ja ämpäriin ei huku, mukamas?

Äänestä

Elokuvia tehdään mielenkiintoisista ihmisistä. Raittiusväen joukosta sellaisia harvemmin löytyy ainakaan positiivisessa mielessä.

Äänestä
  • Hitler oli raitis ja vieläpä kasvissyöjä. Hänestä on tehty monen monta elokuvaa.

    Äänestä

Vexistä voisi kanssa tehdä pätkän...kaatuilua kaljapullojen seassa...

Äänestä
  • Samoin Juha "Watt" Vainiosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomessa ei taideta tehdä elokuvia kuin juopoista. On Juisea, Viina-Mattia ja tänään näyttäisi tulevan näkemys Irvinistä.

Ollaanko me muka niin viinaan menevää kansaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu