vaikka pressanvaalit ovat kolmen vuoden päästä, eikä kukaan ole edes ilmoittautunut vielä ehdokkaaksi. Sitten se oli yle-ykkösen ensimmäinen uutinen.
Vähänkö naurattaa, mutta kysehän oli vaan Marinin tukemisesta yleisesti.
Tuollaisesta ylestä me sitten maksetaan.
Vähänkö naurattaa, mutta kysehän oli vaan Marinin tukemisesta yleisesti.
Tuollaisesta ylestä me sitten maksetaan.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Aina kun nettipersu märisee Ylestä, on Yle tehnyt jotain oikein.
Karmeaa kun kun näet persuja kaikkialla ympärilläsi.
Yle on suojatyöpaikka siellä jo työskentelevien sukulaisille..koko ylen voi jo lopettaa.
Ja+sitten+vielä+kaiken+lisäksi+Yle+yritti+kääntää+gallupin+tuloksen+täysin+ylöäsalaisin:+merkittävin+tuloshan+oli+se,+että+84%+suomalaisista+pitää+jotain+toista+henkilöä+kuin+Marinia+parhaimpana+vaihtoehtona+presidentiksi.+Yle+yritti+kuitenkin+kääntää+sen+surkean+16%:n+kannatuksen+joksikin+valtavan+suureksi+asiaksi,+vaikka+siis+käytännössä+valtava+enemmistö+suomalaisista+ei+s+pidä+Marinia+soveliaaksi+presidentiksi!
Massiivinen+enemmistö+suomalaisista+taas+ei+pidä+Allah-ahoa+eikä+varsinkaan+Orpoa+(1,0+%)+soveliaaksi+presidentiksi!!
Suomessa ei edes ole ketään allah-ahoa.
Mutta+se+84+%+jakaantuu+hyvin+monelle+mahdolliselle+ehdokkaalle.+Niinpä+Marinin+saama+16+%+kannatus+oli+suurin.+Näin+ne+prosentit+menevät.
Aloittajalle; Miksi Yle ei saa teettää "pressagalluppia" mutta muut saavat?
Ilmeisesti oli ensin keksitty presidenttiehdokas ja sitten piti vain saada oikea tulos kyselystä.
Miksi aloittajaa ei naurata Iltalehden joulukuussa 2020 teettämä presidenttigallup?
Politikoksi, presidentiksi rok tähdeksi, julkiuuden henkilöksi tullaan rahalla ja medialla, ei älyllä, yle antaa aina puheaikaa Ainostaan niille jotka tukee suomen sisään rakennettua neukula kuplaa, eli julkishallintoa ja sen alaista julkksterveyttä, samoin kaikki kritiikki em. Instanssien sorrosta, syrjinnästä ja suorasta sadismin tikunnokaan ihmisten laittamisesta ei yksikään valhe valta media kerro,
Kyseinen ylen lausunto marinista presidentti, kertoo vain sen että Yle tulee antamaan eniten "mainos aikaa" Marinille, jos asettuu ehdolle, Yle on aina ollut demari lafka ja sen perustamis säännöissä sanotaan että sen on aina tuettava julkishallintoa eli virkamihistöä ja siksi siellä ei ole koskaan niitä tapauksia kun 50 soitti ambulanssin ja ambulanssi ei koskaan tullut ja mies kuoli.. Kaikkea samaa tapahtuu Suomessa kuin neukkulassa ja Suomella ei ole mahdollisuutta parantua neukku kuplasta joka on Suomen sisässä, koska koskaan ei mitään nekatiivi totuuksia julkaista.
Koko Yle on poliittista valehtelua,
Tuleeko Alli Rehnistä seuraava Presidentti tantta ?
Super Sanna ei kenties ole vielä lähdössä kisaan mukaan?
Sanna olisi tosi nuori vielä toisenkin kauden jälkeen jäädäkseen eläkkeelle ?
SDP äänestää kuka heidän seuraava ehdokas on.
Heinäneiti vaiko Marin