Nyt ne kummittelee jo unessakin. En ymmärrä miksi ne tulee jo uniin. On ne katkeria kun pitää ilmestyä unen olotilaankin väkisin.
Olkaas työlliset ensiyönä kaukana mun unista. Haluan nukkua enkä katsella teidän nyrpeitä naamojanne.
Olkaas työlliset ensiyönä kaukana mun unista. Haluan nukkua enkä katsella teidän nyrpeitä naamojanne.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Asiaan on kaikkien kannalta helppo ja hyvä ratkaisu. Tukiloinen laittaa kaulaan köysisolmion ja yhteiskunta maksaa hautajaiset. Kaikki voittavat!
Meilläpäin ei naiset käytä solmioita! harmi, mutta kokeile sinä. Minä voitin.
Voitit minkä?
Karenssia ja alennettu toimeentulotuki niin piristyy.
Hih, ei niitä alenneta, ei kuulu hyvinvointisuomeen jättää osattomiksi. Toimeentulo on taattu.
Palkat kyllä voisi puolittaa , niin piristyisi ns työllisten tyäinto eikä laikoteltaisi töissä ja nostettaisi aiheetonta palkkaa. Auttminenhan pitäisi olla heillä sydämen asia, siitä tulee hyvä mieli kun saa käyhää auttaa.
Huomen aamulla ne työlliset taas kummittelevat rappukäytävässä kun lähtee rappaamaan autoa ja etsimään sitä lumipenkan alta. Eivät ossaa liikkua hiljaa eikä kolata lunta hiljaa.
Ostinkin korvatulpat viikolla, että ei häritse minua. Onneks saa päikkärit nukkuu ja häiriköinti on kovaa. Kaupassa kävin viimeviikolla ettei tarvi sinne edes mennä. Ihan hyvä kun saa olla rauhassa, ainakin tän helmikuun, kun on luvattu kovia pakkasia. Lämmintä riittää ja ruokaa, muuta ei tarvi.
Kun kouluttamattomuus yhdistyy tyhmyyteen päästään suurin piirtein täin tasolle.
Tärkeää on vain loisia, olla mahdollisimman passiivisena, syödä ja paskoa.
Katkeruus sulla taas nostaa päätään. Hih.. ole vaan, sie siis luulet että kotna vaan ollaan? No sie varmaan oot kotona löijaamassa ja töissä jos siellä nyt yleensäkään olet, mutta töissähän ne toiset huilaa kun kotona on niin paljon tekemistä.
Mitä pahaa on löhöömisessä? En ole kekannu yhtään negatiivista asiaa miksi ei voisi kotona olla vaan?
Jokainen on kotona miten haluu.
Loisiminen pitää kieltää, asiaa valmistellaan jo.
Juu, työlliset lähtevät taas koronaa hakemaan ja tuttujaan töihin tartuttamaan, onneksi suojassa tuoltakin skeidalta.
Hyvä aika olla työtön, ei saa koronaa eikä tarvi raaputella lumisia autoja ja olla pakkasessa. varsinkaan aamulla herätä.
Et sitten oo kuullutkaan etätöistä
Etätyöt koskevat lähinnä asiantuntijatehtäviä. Kuturahvas joutuu menemään konkreettisesti töihin vai miten luulet esim. tavaroiden kaupan hyllyille ilmestyvän tai linja-autojen liikkuvan.
HEH... VAI ETÄTÖITÄ, EIKÖS NIITÄ HODELLA JUST KOTONA???? hahhaaa... kotona ole siis siekin!!!! Puhuit itsesi pussiin.
no otatko olutta?itse juon tänään noin 14 purkkia.savuke palaa kokoajan.