Nurmeksen uudet brändi lähettiläät töllössä & lähdissä esittäytyvät
Nurmeksen uudet brändi lähettiläät
Anonyymi
231213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
No onneksi esiintyvät ohjelmassa joensuulaisina niin menee kunnia Joensuuhun.
Noloa. Jos minun lapseni olisivat jonain päivänä kyseisessä ohjelmassa ja lehtien palstoilla kertomassa noin henkilökohtaisia asioita, miettisin ihan helvetisti mitä olen tehnyt kasvatuksessa väärin. Ja minkälainen esikuva olen aikuisena ja vanhempana ollut.
Elähän sano,tiedä vaikka joku päivä olisivatkin.Nuoret tekee rohkeasti nykyään niinkuin itse haluavat. Höyryyväthän monet vanhemmatkin ihmiset/parit vaikka miten..annetaan nuorten olla nuoria,mitä se muille kuuluu kauhistella.
Suomalaiset on niin kasvatettu häpeään, vaatimattomuus kaunistaa ym. löpinöihin. Toivottavasti näistä vanhoista ajatusmalleista päästäisiin jo eroon.
Ei tässä ole kyse mistään vanhoista ajatusmalleista tai varsinkaan vaatimattomuudesta... häpeää ei tarvitse kenenkään tuntea eikä vaatimattomuutta. Kuitenkaan oman jären käyttö ja asiallisuus sen sijaan eivät ole kiellettyä.
Kyllä oman mielipiteen saa tuoda julki ja kertoa mitä itse ajattelee asiasta. Eikähän sitä koskaan voi tietää, mutta toivon silti, että oma jälkikasvuni ei ole kertomassa omista seksiseikkailuistaan lehtien palstoilla ja televisio-ohjelmissa huomion kipeänä ja julkisuuden hakuisena. Mutta, jos sitä huomiota ei ole tarpeeksi saanut, niin jostainhan se on revittävä.
Joensuulaisuus ei ole Joensuulaisuus. Osallistujat tunnetaan paikkakunnillaa
Osallistujat tunnetaan heidän paikkakunnillaan & Joensuulaisuus ei suojaa arvostelun kohteeksi joutumiselta.
Mis Universumi kilpailuun seuraavaksi osallistuttava.
Mis Suomihan meillä jo on, muuta ei tarvita.
.Väärä paikka etsiä itseään jos hukassa ollaan.
Lukkosepälle töitä munalukon tiirikoimisessa auki
Syödään pzzzaa ja juodaan sulaa laardia päälle... Mmmmm..... Rasvatuin punahuulin.... Mmmmm.... Ryhmäseksiä haluan... Julistaa temppareissa Koko kansalle. Jöksettäväää😖😖😖😖😖😖😨😨😨😨😨😰😰😰😰🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
Anna on nuori,kaunis,rehevä nainen,jolla on oma ihailijakuntansa. Lisäksi hän on rohkea ja hyvän itsetunnon omaava,omaa tietänsä kulkeva ihminen,mikä varmasti monia,monia ärsyttää.
On näitä hauskoja sanoja nykyään vanhan kansan totuuksille. Rehevä.. Suomeksi läski.
Anna on ihanan rempseä nainen,eikä tarvii tekoperseitä,silikonitissejä ym. kun luoja on luonu luonnostaan..
Pakkoko sitä on kahtoo jos nuin paljo yököttää,ja vielä tiällä valittoo 😞
Mikä ois tarpeeksi. Kymmenenkö miestä kerralla ottamassako🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤🤤😋😋😋😋💣💣💣💣💣💣💣💣💣💣💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫Oonn temppareisssssaaaa ja haluan ryhhhhhhmäsekkkkkkkkksiäääääääääää...................
Voi kamalaa🤢🤮. Myötähäpeää koen, vaikken omainen olekkaan.
No entäs sitten,seksityö on Suomessa sallittu,paritus kielletty rikoslain nojalla.
Seksityöläisyys erimuodoissaan vain lisääntyy,se on nykydrendi etkä sinä voi sille mitään. Raha otetaan sieltä missä kysyntä ja tarjonta kohtaavat,so what..?
Se onkin tässä maassa vikana. Kaikki sallitaan. Homous, lesbous, transvestiitit, sukupuolensilpomisleikkaukset, abortti. Kohta kai tulee lailliseksi mennä eläimenkanssa sekaantumaan. Ei vanhempia saa enää sanoa isiksi ja äidiksi, kun loukkaa kaikenmaailman pervoja. JUMALA tulee vielä rankaisemaan suomen kansaa kaikista synneistään. Loppuu vielä ruoka pöydästä, kun viljasadot tuhoutuvat ympäri Suomea ja maailmaa.
Voi helevata senttään,jos ens syksynä on huono sato,niin tiiettäämpähän ketä syyttee. Ka Anna ja V-P ..mittee mänittä tekemmään 😁
Totta