kaikki eläimet syömään

Kaikki eläimet saavat syödä mahansa kylläiseksi. Natustelu vain kun kuuluu kun tyytyväiset eläimet saavat syödä. Rukoilijasirkkakin tulee varovaisesti syömään miehen pään. Kissa syö keuhkoja ja eläin syö munuaisen. Muurahaiset katsovat tyhjää kaivoa. Rotat raatelevat miehen.
1179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä motto ajamme aina kesäisin kaikki Hirvet ja peurat viljeluysmaille joissa rehuja ihmisille tuotetaan.Niitä kun ei saa ampua vaikka tuhoisivat koko pellon.Terv metsästäjä ja lihansyöjä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kaikki eläimet saavat syödä mahansa kylläiseksi. Natustelu vain kun kuuluu kun tyytyväiset eläimet saavat syödä. Rukoilijasirkkakin tulee varovaisesti syömään miehen pään. Kissa syö keuhkoja ja eläin syö munuaisen. Muurahaiset katsovat tyhjää kaivoa. Rotat raatelevat miehen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu