Kurvinenkin ilmoittautui taantumukselliseksi

Anonyymi

"Mikä meitä on suoraan sanottuna pänninyt välillä on vihreiden toiminta. Meidän mielestämme vihreät tulevat koko ajan julkisuuteen asioilla, jotka on jo hallituksessa sovittu. Ne vaikka jankuttaa koko ajan bensaveron korotuksesta, mitä me emme hyväksy. Kyllä se meitä ärsyttää ja on ollut kivenä kengässä, mutta toistaiseksi yhteistyö esimerkiksi sosiaalidemokraattien kanssa on toiminut aika hyvin."

Vaikka kaikki perussuomalaisia lukuunottamatta tiedämme, että jatkamalla entseen malliin on myös taloudellinen katastrofri väistämättä edessämme. Siitä seuraa maapallon elinolosuhteiden romahtaessa valtavat kansainvaellukset ja se tulee olemaan hirveätä.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan kuin kuin Kepussa ei olisi kuultutaan ilmastomuutoksen tilanteesta ja sen vaikutuksesta meihin suomalaisiin. Oletteko sittenkin persuja?

      • Anonyymi

        Sama historia, samat tavoitteet.


    • Anonyymi

      Kepulaiset näyttävät olevan oppositiossa myös hallituksen sisällä. Harjoittelevat jo tulevaisuuttaan.

      • Anonyymi

        Järki päässä tuntuu olevan enää perussuomalaisilla ja kristillisillä, jotka tulevatkin olemaan seuraavan hallituksen runko, kuten upseerit ja aliupseerit talvisodassa torjuessaan silloinkin punaista vaaraa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Järki päässä tuntuu olevan enää perussuomalaisilla ja kristillisillä, jotka tulevatkin olemaan seuraavan hallituksen runko, kuten upseerit ja aliupseerit talvisodassa torjuessaan silloinkin punaista vaaraa.

        Miksi me olemme mukana vasuhallituksessa, vaikka vaali tuloksella ei pitäisi olla siellä. Kannattajakunnan viisain porukka on jo loikannut persuihin joita emme saa takaisin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      102
      2214
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      114
      2041
    3. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      302
      2000
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1791
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1647
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      37
      1455
    7. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      29
      1265
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1153
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      70
      1150
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      53
      1106
    Aihe