Jussi Halla-aho lukemaan Joulurauhanjulistusta

Anonyymi

Sieluni silmillä tämän nään.
Rauhallisella, päättäväisellä, selkeällä ja vakaalla äänellä koko kansan Jussi lausuu nämä tutut vuosisataiset sanat.

10

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä oli otos perussuomalaisten helluntailaiskokouksesta.
      Suomen kansa voi itse päätellä loput.....

    • Anonyymi

      Voi änkeröinen 🤣 uskovaisia.

    • Anonyymi

      Mitkä lääkkeet aiheuttaa lisääntyvää syljen eritystä? Että on pakko koko ajan nieleskellä?

      • Anonyymi

        Ei se on perinnöllinen ominaisuus ja liittyy varmaan kurkun kuivumiseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se on perinnöllinen ominaisuus ja liittyy varmaan kurkun kuivumiseen.

        En usko! Lääkkeisiin littyy. Samoin monotoninen puhe ja ilmeetön naama. Käy googlaamassa.


    • Anonyymi

      Petäjistön kolumnista lainattua:

      "Kun Jussi Halla-aho käytti meppinä puheenvuoroa Euroopan parlamentissa, jo hänen monotoninen äänensä ja ilmeettömät kasvonsa oudoksuttivat. Myöhemmin muiden maiden mepit kiinnittivät huomionsa siihen, että siinä, missä Timo Soini piti puolueensa Ruotsidemokraattien tavoin visusti erillään Euroopan äärioikeistolaisten ryhmästä, Halla-aholla ei ollut pidäkkeitä."

    • Anonyymi

      1) Halla-aho on ateisti eikä voi lukea jotain diibadaabaa jonkun menninkäisen syntymäjuhlasta.

      2) Halla-aho puhuu niin s-a-a----ta----n-a-n <glunk> h-i-----t-a-a-s----t-i, että kinkku ehtisi palaa ennen kuin Jussi on saanut naristua ja nieleseltyä koko tekstin kahdella kielellä.

      • Anonyymi

        Jussihan lurauttaisi vielä kerta kiellon päälle saman liturgian muinaiskirkkoslaaviksikin.


    • Anonyymi

      Halla Jussi lukemassa Joulurauhanjulistusta: ''Hyvät perussuomaisten kannattajat!
      GLURPS(Nielaisu) Nyt on koitanut se hetki.. GLURPS(Nielaisu) kun kiitän teitä kannatuksesta sekä kannustuksesta aatettamme kohtaan. GLURPS(Nielaisu) tämä vuosi on ollut aatellemme menestys.GLURPS(Nielaisu) Tänä vuonna ei ole saapunut juurikaan haittamaahanmuutajia.GLURPS(Nielaisu)

      Näin Halla Jussin joulurauhanjulistus etenisi kun hän muutama sana kerallaan jorisisi persuille tyypilliseen tapaan. Sekä NIELESKELISI jatkuvasti,perustajat olisivat haltioisaan muita ei siten paikalla näkyisikään kuin persuja.

    • Anonyymi

      Useinhan valehtelu näkyy puhujan esiintymisessä tavalla tai toisella, joillakin se on tunnistettavissa katsekontaktien välttelystä, poskien punoittamisesta, puheen hidastumisesta ja jatkuvasta pakonomaisesta nieleskelystä.
      Tosin nuo kaksi viimeistä voivat johtua myös puhujan dysartrisista häiriöistä, joten niiden tulkinta valehtelun merkiksi on hieman ongelmallista.

      "Dysartriaan liittyy erilaisia artikulaation, äänen tuoton, puhenopeuden ja hengityskontrollin ongelmia. Artikulaatio voi olla epätarkkaa tai kankeaa ja puhe kuulostaa puuromaiselta. Ääni voi olla heikko ja vuotoinen tai karhea. Puhenopeus on usein hidastunut. Puhtaasti dysartrisessa vaikeudessa ei ole kielellisiä ongelmia, vaan puheen ymmärtäminen, sananlöytäminen sekä lukeminen ja kirjoittaminen ovat säilyneet entisellään.
      Dysartrian yhteydessä saattaa esiintyä nielemisvaikeutta eli dysfagiaa, koska puheen ja nielemisen säätelystä vastaavat usein samat lihakset."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4337
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      110
      4154
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      37
      4067
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      65
      3917
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3364
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3238
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3221
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1582
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1521
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1120
    Aihe