Nää, jotka ei usko koronaan, ovat melko narrattavaa porukkaa. Mikä tahansa ulkomailta tullut teksti sikäläisiltä rokotusvastaisilta, on niin totta. Ei mitään tarkistuksia kirjoittajista tai jostain mvlehden tasoisesta lähteestä.
Suomessa joku kirjoittaa sairaanhoitajana tai rokotteesta halvautuneena sairaanhoitajana muka sähköpostin jollekin merkonomille, papille, perheenemännälle, taksi kuljettajalle, kansa jakaa hulluna sitä tosiasiana.
Näiltä olisi helppo nyhtää eläkkeet ja kelakorvaukset ja palkatkin keksimällä säälittävän tarinan rokotusvammaisesta jolta on hampaat ja korvat tippuneet, liikuntakyvytön. Kun näillä ei ole mitään nettilukutaitoa. Kaikk menee perille. Kun vaan jotenkin vastustaa jotakin.
Uskoteltavia maailmassa riittää
5
59
Vastaukset
- Anonyymi
Esimerkiksi tää yks ps merkonomi, jonka juttuihin ja terveysohjeisiin tää yks porukka uskoo kuin jumalansanaan,lääkärit, tutkijat eivät tiedä mitään.
Olen eläkeläinen. Hampaat on jo toiseudessa ja lisäksi harrastan edelleen halvaantumisen oireita.
Silti en tule koskaan äänestämään persuja, enkä ole korote-rokotusvastainen.- Anonyymi
PS on porvaripuolue ja talouspolitiikaltaa kokoomuksen sisarpuolue.
- Anonyymi
Muuten hassua jos uskaltaa arvostella persuja tai näitä koronan kieltäjiä, heti tulee tuo samaa viestiä lähettävä tyyppi/ mode paikalle. Jos itse vahingossa kun kone on hidas, painan lähetä kahdesti tulee ilmoitus: aihe on jo käsitelty
- Anonyymi
Ihmiset on narrattavia, näkeehän sen kun tuntemille rakkauksille ulkomaille lähetetään rahat. Sit on helppi uskoa kun oman puolueen tyypit tuuttaavat nettiin : ,koronaa ei ole, rokotuksiin kuolee, maskit tekee aivovaurion jne. Ihminen näköjään uskoo mitä tahtoo. Mutta kuka maksaa näille jotka levittävät ulkomaista disinformaatiota? Miekkariväki tuntui uhoavan, odotetaan venäläistä rokotetta, sen uskaltaa ottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657562Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305199Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712318
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont702092Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911087Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661075