Poliisi otti kiinni rokotehuijauksista epäillyn naisen
Poliisi kertoo tiedotteessa, että nainen otettiin kiinni tänään Lappeenrannassa.
Poliisi on ottanut kiinni naisen, jota epäillään Kymenlaaksossa Virolahdessa tapahtuneista rokotehuijauksista. Poliisin mukaan naisen epäillään eilen kaupitelleen koronarokotteita ovelta ovelle 150 euron hintaan. Kaakkois-Suomen poliisista kerrotaan STT:lle, että olettamuksena on, ettei kyse todellisuudessa ollut koronarokotteista.
- Näin voisi olettaa. (Kymenlaakson sosiaali- ja terveyspalvelujen kuntayhtymä) Kymsotekin otti eilen kantaa ja sanoi, että ainoastaan heillä on aidot rokotteet, kommentoi komisario Jukka Tylli Kaakkois-Suomen poliisista STT:lle.
Tyllin mukaan ei vielä voida sanoa, kuinka monella ovella epäilty on käynyt, koska esitutkinta on vielä sen verran pahoin kesken.
- Useampia ilmoitus kuitenkin tuli eilen meille, hän lisää.
Eilisten ensitietojen mukaan epäilty on Tyllin mukaan esiintynyt ulkomaalaisena sairaanhoidon opiskelijana.
Nainen otettiin kiinni tänään Lappeenrannassa, poliisi kertoo tiedotteessa. Tyllin mukaan epäillyn jäljille päästiin poliisin omien tutkimusten ja poliisille tulleiden vinkkien avulla.
Tapauksesta tiedotetaan lisää aikaisintaan huomenna.
Meillä on paljon ILOA näistä ulkomaalaisista ihmisistä :)
Ulkomaalainen sairaanhoidon opiskelija yritti kaupata Koronalääkettä RIKASTUS!
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen Lissukat taas näin tappoivat yrittäjän hienon vision.
Kyllä Suomettuminen tuli taas ulkomaalaiselle hyvin esille.
Lissut tappaa Suomessa yrittäjyyden- Anonyymi
Järkyttävää yrittäjän toiminnan rajoittamista. Miksi vain pörriäinen saa kaupata rokotetta?
- Anonyymi
"Meillä on paljon ILOA näistä ulkomaalaisista ihmisistä :)"
Joo, niin on. Mitäs vielä keksivätkään rikastuttaakseen meitä? - Anonyymi
Tarvittiin ulkomaalainen keksimään näin hieno liikeidea.
- Anonyymi
Oliko ehditty neulaa työntämään kenenkään olkavarteen?
- Anonyymi
Tuossa naisessa on ainesta Suomen sosiaali ja Terveysmiministeriksi.
Varmasti tulisi työhön edullisemmin kuin nykyinen ministeri. - Anonyymi
Useampikin henkilö on yrittänyt kaupitella rokotetta Suomessa.
Kyllä tällaisissa asioissa aina liiketoiminta elpyy.
Ennakkomaksu käteisellä, 150 €. - Anonyymi
Sinänsä paradiksaalista, että ulkomaalaistaustainen yritti itse rikastuttaa itseään...
- Anonyymi
Samalla neulallakin kun pistelee ihmisiä, säästää neulakustannuksissa, eihän korona verestä tartu ollenkaan, vaan niistä nenän pisaroista.
Koronapotilas voi ruiskutella verta ympäriinsä ja kulkea haavoittunein käsin, ei se verestä tartu vaan aivastamisesta ja yskimisestä ja puhumisesta. - Anonyymi
Mistä maasta tämä rokotehuijari on suomeen tullut, kuva lehtiin näkyville.
- Anonyymi
Kokoomus poliitikot ovat vihoissaan poliiseille, koska yksityisyrittäjyys taas torpattiin poliisin toimesta.
Naisessa on aivan selvää Kokkomus poliitikon vikaa.
Alue vaaleissa vain Kokoomuksen ehdokkaaksi!
Suomen maine maailmalla kärsii kun täällä ollaan todella paljon yksityisyrittäjyyttä vastaan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 686942
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636813Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1485466Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504513En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204109Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53720- 373268
- 303234
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris762792Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402279