Kissat karanteeniin

Korona tarttuu herkästi kissoihin, joten olkaapa varovaisia rakkaimpienne ulkoilun kanssa! 🙀
https://www.movet.fi/tutkimukset/fipfcov-feline-coronavirus-qpcr/
4137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pakkanen tappaa virukset, kissat pihalle vapaasti.
Ei kissaa voi kahlita. Sillä on sellainen luonto.
Kohta joku vinkuu taas että heitteellä.
Ei mitään heitteillä, vaan ulkoilemassa.
Pakkanen tappaa kirput ym. syöpäläiset. Kohta jo alkaa kärviaikakin. Pennuilla kysyntä on kovaa. Maatiaiskissan pennusta saa 700€. Mitäs olette leikanneet omanne. Kivat juhannusrahat tulossa.

Äänestä
  • Meillä olis kuus pentua. Annakko niistä 4200€?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Meillä olis kuus pentua. Annakko niistä 4200€?

    Laita annetaan palstalle. Ei niillä mitää saa.

    Äänestä

  • Todista tuo väite, saat täitä nipun ja ei kun istumaan pakastearkkuun ja tarkastellaan montako kuoli.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Korona tarttuu herkästi kissoihin, joten olkaapa varovaisia rakkaimpienne ulkoilun kanssa! 🙀
https://www.movet.fi/tutkimukset/fipfcov-feline-coronavirus-qpcr/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu