HUONOJA PROFETIOITA
En puhu vääristä profetioista, sillä sellaisia levittävät ei-kristityt okkultistiset ennustajat eksyttääkseen eivätkä nämä uskonveljet. Mm. seuraavilla veljillä on kuitenkin opetukseeni liittyviä huonoja profetioita:
A. Petri Paavola, Linnunrata.org, ym: Jeesuksen tulemusta edeltää ahdistuksen aika. - Vihan ajasta pelastutaan vihan ajan alkaessa Jerusalemista sovittaessa. http://wwnet.fi/users/veijone/daniel1.htm
B. Olavi Syväntö ym.: Palestiinan valtiota ei tule koska Raamattu ei sitä mainitse. - Kyllä tulee ja ylösoton merkiksi. Ja Raamattukin tuntee Palestiinan siten että tietää Israelin maan jaettavan.
C. Jouko Piho ym.: Venäjä hyökkää Suomeen ennen ylösottoa. - Ei hyökkää vaan valerauhan ylösottoineen jälkeen.
D. Weijo Lindroos ym.: 1. Paavi on viimeinen suuri Antikristus. 2. Venäjä ei hyökkää Suomeen. - 1. Paavi on pieni antikristus ja porton pää. Ei se joka tulee ja ilmestyy Jerusalemin valerauhaa vahvistamaan. 2. Weijo vastustaa Venäjä hyökkää Suomeen huonoja profetioita niin rajusti, että kieltää kokonaan Venäjän hyökkäävän Suomeen.
E. Samuel Tuominen: Prinssi Charlesia antikristuksena pitävä. - Ihan höpö käsitys, ja vastaavia vääriä antikristusehdokkaita on paljon.
F. Nokialainen Olli R.: Väärä antikristus hänelläkin: Donald Trump. (https://nokialainen.blogspot.com/2016/12/amerikkalainen-antikristus-donald-j.html). Samuel Tuomisen mukaan Olli R. näki ulkokultaisuutta ja farisealaisuutta kaikissa muissa paitsi itsessään. (https://samueltuominen.com/2021/01/31/julkinen-irtisanoutumiseni-henkilosta-nimelta-olli-r/)
Harri Veijonen http://wwnet.fi/users/veijone/
Huonoja profetioita
12
578
Vastaukset
- Anonyymi
Ja myös huonoja arvostelijoita!
- Anonyymi
Profetiat täytyy koetella. On katsottava miten profetia sopii Raamatun sanomaan. Rukoukset voivat myös tehdä profetian tarpeettomaksi, kun profetian varoitus otetaan todesta. Raamatun 735:stä profetiasta 596 on toteutunut, joten 139 , lopunaikoihin sijoittuvaa ennustetta on jäljellä.
- Anonyymi
Mutta profeetoista itsestään ei niin väliä? Ei ole ennen nähty sellaista profetoimista näillä sivuilla, kuin ne, jotka ennustivat tulevan profeetan, ja se, joka lopulta näytti häneksi osoittautuvan. Kun profeetta tulee, kansa vaikenee, kun taas se toinen puoli on erityisen kiinnostunut asiasta. Samoin kävi Jeesuksen aikana, ja valtiot eivät ole siitä muuttuneet. Se, joka kehoittaa kansaa käyttämään järkeä, on uskonoppineiden vihollinen, koska uskonoppineet perustavat uskonsa harmaata tietoa sisältävään raamattuun.
- Anonyymi
Sosiaalidemokraattinen profetia kunnassaan käy kyllä. Useimmat on sillä kannalla jo. Voi ihmislasta, voi.
- Anonyymi
"En puhu vääristä profetioista, sillä sellaisia levittävät ei-kristityt okkultistiset ennustajat"
Joko aloittaja on tietämätön, tai sitten ei tunne ihmisiä. Ei tarvitse olla kun no life, päästään vialla ja valheellisesti näytellä profeettaa ja häiritä keskustelua. - Anonyymi
Voisitko kirjoittaa nimelläsi kun sinulla näyttää olevan tietoa mainitsemistasi henkilöistä.
On helppo heitellä ja vihjailla ilman, että lukijat voisivat sinua arvioida jonkin elämäsi seikan perusteella. - Anonyymi
Tuominen on kunnolla lääpällään Trumppiin. Sitä päivittäin ylistää.
- Anonyymi
Kuuluuko Pelastussano bloginpitäjä Jarmo Eklund väärien profetioiden antajiin ?
- Anonyymi
Siis Pelastussanoma blogi. Ja korjataan kysymys, onko Jarmo Eklund huonojen profetioiden antaja ?
- Anonyymi
Michale Brownia tympii höpöopetukset tempauksista.
https://stream.org/enough-with-these-crazy-rapture-prophecies/ - Anonyymi
Piho: Tämä on viides tietooni tullut profeetallinen sanoma Helsingin tuhosta.
https://www.joukopiho.fi/profetioita-12/- Anonyymi
Piho, ah tuo itserakkauden ilmentymä....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3610535Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12510118- 217911
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776314Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304872- 554697
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1144041Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1253393- 623117
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2203039