Perussuomalaisvastaisten pitkä syntilista

olette vastuussa tasan tarkkaan kaikesta siitä valtion velasta ja koronoiden vahingoista. Perussuomalaishallituksessa se olisi mennyt niin, että kaikki olisi oikeasti hoidettu
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuten 2015 persuhallitus ja 35 000 maahan päästettyä pakolaista.

Äänestä
  • Älä luota mieheen, joka näyttää Jabba Hutilta.

    Äänestä

PS tekee AINA KAIKKI OIKEIN!

Äänestä

Tässä sodassa on kyllä vaikea valita puoltaan. Kun vastakkain ovat persut ja toisaalla mielipidepunikit ja pystyykuolleet yms sen tason katkerikot, niin ei tiedä, kumpi siinä on toistaan pahempi. Kummankin osapuolen tavoitteena tuhota lopullisesti suomalainen hvyinvointivaltio ja sosiaaliturva, toiset pyrkivät siihen EU:n ja Schengen-sopimuksen avulla, toiset virolaisten ja venäläisten avulla.

Hieman sama tilanne kuin Hitler ja Stalin olisivat vastakkain. PS sentään väittää olevansa kansallismielinen, mutta todisteita siitä ei ole. Tuo toinen osapuoli taas pilkkaa avoimesti suomalaisuutta nimittämällä sitä impiwaaralaisuudeksi ja kirjoittelee tuohivirsuista, joten heidän positionsa kulttuuriin, jonka kieltä käyttämällä vaivaiset trollin roposensa tienaavat, on siten aika selvä: he halveksivat muita suomalaisia ja varsinkin eri tavalla ajattelevia suomalaisia, aivan avoismesti.

Historia on toisaalta opettanut sen, että kun Hitler ja Stalin iskevät vastakkain, ei siinä säästy vierestä katsomalla, vaikka kuinka sipsit ja olut maistuisivat. Antaisi edes itse Jumala merkin, kumpi noista belsebuupeista on enemmän saatanasta, että tietäisi kusta niiden niskaan edes hieman enemmän.

Äänestä

Aloittajalla on selkeitä vaikeuksia ilmaista ajatuksiaan täsmällisesti. Mutta oletettu viesti siinä on se, että jotkut pakat on syyllisiä kaikkeen ja Jussin persut olisi pelastaneet Suomen.

Lisäksi siinä tunnutaan vihjaavan, että jokin laskun maksun aika olisi noilla pahoilla edessä.

Katkeroituneen ja elämänilonsa menettäneen ajattelua.

Äänestä

Persut on jo näyttönsä antanut. Osaamatonta räpellystä, ei jatkoon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

olette vastuussa tasan tarkkaan kaikesta siitä valtion velasta ja koronoiden vahingoista. Perussuomalaishallituksessa se olisi mennyt niin, että kaikki olisi oikeasti hoidettu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu