Kolmasosa Suomen susista elää pohjalaispitäjissä
https://yle.fi/uutiset/3-11766060
Ei ihme että ympäri Seinäjokeakin liikkuvat. Helsingin citykommunistit eli vihreät ei piittaa vaikka ihmisten kimppuun kävisivät.
Kolmasosa Suomen susista näillä nurkilla
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ne asuu siellä missä ruoka, pellot ja karja laiduntaa. Eli justihin siellä missä niitten ei pitäisi olla!! Lapissa on tilaa susille!!!
- Anonyymi
Kaupunkilaiset päättävät susien elinpiiristä maalla.
Miksi maalla asuvat eivät voi päättää Jammun elinpiiristä kaupungissa?
Ei Jammu ole koskaan tehnyt aikuisille ihmisille mitään vahinkoa ja jokaisen vanhemman pitää vartioida lasta joka hetki.
Samoin meidän maalla asuvien pitää vartioida lapsia joka hetki susien vuoksi.
Me maalla asuvat siis päätämme, että Jammun pitää antaa olla vapaana kuten sudetkin.- Anonyymi
11 henkilön valitustehtailijat etelästä kyykyttää oikeuslaitosta valituksillaan.
- Anonyymi
Aletaan tehdä valituksia kaikesta mitä helsingin seudulla tehdään ja rakennetaan.
Ensimmäisenä helsingin lumien ja roskien kippaamisesta mereen, valitusta vaan hallinto-oikeuteen.
- Anonyymi
Nykyiset pohjalaismiehet ovat melkoisia nössöjä, jos eivät tee tuolle mitään.
- Anonyymi
tässä näkee ny,muutama vuosi sitten höpötettiin että ne kulkee helpon ruuan perässä,mitä suurin osa jurvas tekee? susi on villieläin ja kulkee laumoissa..jos se olis niinkuin rotta asuis kaupungeissa
- Anonyymi
Kauhajoen poliisit kuulemma käskevät ajaa ne Karvialle, siellä on kuulemma niin synkät metsät että sudet eksyvät sinne. Karvialla ei ole susia.
- Anonyymi
Viidennes suomalaisista asuu kehäkolmosen sisällä joten myös viidennes susista on siirrettävä sinne.
- Anonyymi
Mitäs annoootta Vihreille valtaa. Nämä tämän ajan brutaalit kommunistit, jotka tunnetaan nykyaikan nimellä Vihreät, eivät tule jättämään kiveäkään kääntämättä kurittaakseen maalla asuvia talonpoikia. Kommunisteja yhdistää aikakaudesta riippumatta viha talonpoikia kohtaan.
- Anonyymi
Kommunisteja/vihreitä äänestää ne joiden elämä on ankeaa ja ne haluaa että kaikilla muillakin pitää olla ankeaa.
- Anonyymi
en oo kyllä täällä seinäjoella nähny yhtään sutta,miksi siis tämä ulvonta?
- Anonyymi
Viime talvena liikuskeli Hyllykalliolla ja Keskustan pohjoispuolella.
Näköjään Huhtalassakin ja Pajuluomalla:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=susi seinäjoella - Anonyymi
Sudet on hyviä.
- Anonyymi
Niin on. Ne kaikki kannattaa laittaa grilliin.
- Anonyymi
pääsis kissoista eroon kun ne kulkis kaupungeis mutta niillä taitaa olla paremmat eväät mailla kun luomukarjaa pidetään ulkonakin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset26717542Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18712454Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El736212MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny355118Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään755029Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.544162Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja513763Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1003692NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun623286Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463159