Mihin USA hyökkää seuraavaksi?

Anonyymi

Myanmariin vai Iraniin.

Veikkaan että ensin Myanmariin ja sitten osittain samaan aikaan Iraniin.

USA:lla on taas vainoharhainen mertentakainen puolustautuminen käynnissä, kun presidenttikin vaihtui.

7

81

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mihin USA hyökkää seuraavaksi?

      Venäjälle USA ei uskalla hyökätä ja ihan aiheellisesti pelkäävätkin.

    • Anonyymi

      Somaliaan eivät taida mennä, huonojen kokemuksien takia, Kuuba taitaa olla kiikarissa seuraavaksi?🤑🤑

    • Anonyymi

      USA ei tarvitse maa-alueita lisää niin kuin jo maailman suurimmat maa-alueet omaava venäjä. Putinin kaudella, venäjä on vallannut isoja maa-alueita itselleen ja sotii tämän takia ukrainassa jo kuudetta vuotta. Syyriassa venäjä sotii oppositiota vastaan ja ajanut yli 150 000 ihmistä maanpakoon. Putin räjäytteli kotimaassa kerrostaloja joissa kuoli yli 300 venäjän kansalaista. Tämä sen takia että venäjä pystyi hyökkämään tsezseniaan.
      Putin myös tapattaa opposition jäseniä ympärii maailman.

      Mihin venäjä hyökkää seuraavaksi ja kenet putini tapattaa seuraavaksi. Onko se Navaly?

      • Anonyymi

        Venäjä ei hyökkää minnekkään eikä sodi Ukrainassa ja tappaa vain NATOteroja Syyriassa sekä auttaa alueita itsenäistymään emämaistaan mutta USA hyökkää varmasti.


    • Anonyymi

      NATO on rakennettu niin, että se toimii oravanpyörän lailla. Vain jatkuva sotiminen pitää organisaation kasassa. Propaganda huolehtii jälkien peittelystä.

    • Anonyymi

      "USA ei tarvitse maa-alueita lisää "

      Mitäs varten se sitten kaiken aikaa haluaa Suomeen tulla tukikohtiaan perustamaan?

    • Anonyymi

      Floridan pedofiililistelijän kimppuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2709
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      25
      2458
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      41
      2131
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      1996
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      108
      1482
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1343
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      51
      1011
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      964
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      778
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      771
    Aihe