Ohisalo haluaa liikenneministerin vihreille. Jos sen annetaan tapahtua, niin sen jälkeen me kaikki kuljemme polkupyörillä. Ni!
Liikenneministerin salkku vihreille?
15
62
Vastaukset
- Anonyymi
Rahvas ulos autoista liikennettä tukkimasta. Köyhät kulkevat jatkossa vain bussilla ja hyvä niin.
- Anonyymi
On tää erikoinen maa. Hallituksessa istuvat ne, kenen siellä ei pitäisi olla. Marginaalipuolue vaan kertoo, mitkä salkut haluaa, että saisi ajaa maan katastrofiin.
- Anonyymi
Kyllä kyllä, polkupyörä on mainio kulkuväline näin talviaikaan. Kyllä sillä polkee 20 kilometrin työmatkat ihan hyvin, jos vaan muistaa vaihtaa pyöräänsä talvirenkaat.
Ohisalo on oivallisesti ymmärtänyt tämänkin liikennekulkuneuvon hyödyt.
Nyt odotamme innolla, koska Ohisalo tai joku vihreä hoksaa, että ainakin 5 kilometrin työmatkan voi hyvin kulkea aikuisten potkulaudalla, siis sellaisella jota oikeasti pysyy vauhdissa lalkavoimin.
Kun nuo ideat toteutuu, niin työpaikkalääkärit on tarpeettomi. Työläiset ovat hyväkuntoisia ja reippaita aina eläkeikään asti.- Anonyymi
siis jalkavoimi. virheitä sattuu vaikken vihreä ole.
- Anonyymi
Ei koske minua. Kuljen jo rollaattorilla.
- Anonyymi
Tuskin mikään puolue haluaa hallitukseen vihreiden kanssa tämän vaalikauden jälkeen
- Anonyymi
Onko kamelit unohdettu?
- Anonyymi
Tätä ei tapahdu, jos äänestät Liike Nyt, KD tai Persu ehdokasta kunnallisvaaleissa. Etkä vahingossakaan Vihreitä tai Keskustaa. Kun Keskustaa kokee rajun tappion 3 kerran lyhye ajan sisällä. Hajoaa myös nykyinen hallitus.
- Anonyymi
Jaa, onko KD vajonnut jo PS:n tasolle?
NY:tillähän ei tasoa ole lainkaan.
- Anonyymi
Suuremmissa kaupungeissa on jo ajokortittomat vihertävänroosat "liikennesuunnittelijat". Kuka tai ketkä valitsevat nämä taivaanrannanmaalarit?
Kansa (alamaiset) vai kaupunkien johto (hyväveli)?- Anonyymi
Hallitus ei hajoa. Tämä on persuvale jota levitetään. Persut ei puhu totta vahingossakaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallitus ei hajoa. Tämä on persuvale jota levitetään. Persut ei puhu totta vahingossakaan.
Kauhukuvia maalasi Ohisalo: Liikenne-, maatalous- ja elinkeinoministerin salkut vihreille. Vihreät haluaa ajaa Suomen perikatoon. Haluavat lopettaa maatalouden, ajaa työpaikat ulkomaille ja lopettaa ihmisiltä mahdollisuuden liikkumiseen.
- Anonyymi
Äärivasemmisto on ja keskusta, tuskin tulee toista kertaa.
- Anonyymi
Suomi on jo kuollut yhteiskunta, miksi kukaan ei avaa silmiään?
- Anonyymi
Viimeinen sammuttaa
valot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1516837MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635993Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884579NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074539Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694334Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941690- 4021606
- 821399
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311387Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?441190