Millainen mielikuva teillä on palstan suosijoina - suomi24:n siivojasta eli sensuroijasta?

Anonyymi

"Ketjusta on poistettu VAIN 1 sääntöjenvastaista viestiä." _Tyyliin jatkuu vaikka aihetta ei järjen mukaan olisi!?

Kyllä.
Mutta jos poistettu viesti ei ollut Suomen lain eikä suomi24:n sääntöjen vastainen kuten ovat avauksen monet muut solvaavat ja loukkaavat henkilöön menevät "huutelut"!¨
Miten tämä ns. palstojen valvoja jatkuvasti toimii järjenvastaisesti ja suosii näitä laittomia solvauksia enemmän kuin asiallisia kommentteja ja kuten faktaa?!

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan liikaa halpaa persöyhötystä täällä yhä on, vaikka mode sitä välillä poistaakin.

    • Anonyymi

      Ylläpitoon on uinut vasurimyyrä joka poistaa oman valintansa mukaan viestejä joista ei pidä ja jättää ne josta pitää, sisällöstä riippumatta. Ei siinä lait tai säännöt paina.

    • Anonyymi

      Semmoinen mielikuva on, että se heti alkaa superpostaa, jos joku hyvä yksittäinen mielipide sille on liikaa. Ja siitä on mitä pikemmin päästävä eroon ettei laajentaisi enemmälle. Mutta en mä usko mitenkään muutenkaan että näillä palstoilla niin hirmusti olisi lukioita. Ajattelee nyt vaikka tuota aina naapurimme pukuun kravatin kanssa somistautunjtta koko kulmakunnan naisten silterää.

    • Anonyymi

      Suolessa toimii poliittisideologinen moderointi, omistaahan sivuston nykyään henkiö jonka meriiteissä lukee: sarjayrittäjä, kauppakamariaktiivi, yritysjärjestöjen puuhahenkilö ja kokoomuksen paikallispoliitikko.
      "Sen lauluja laulat, jonka leipää syöt" pätee myös tämän firman palkollisiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      49
      9921
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      12
      6705
    3. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      73
      6025
    4. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      40
      5901
    5. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      46
      4114
    6. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      263
      3026
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      42
      2338
    8. Mikä asia on jäänyt kaivatustasi parhaiten

      mieleesi? 💬😀🙋🏼‍♂️😱
      Ikävä
      61
      1355
    9. Suomussalmen baarit

      Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik
      Suomussalmi
      19
      1156
    10. Millä paikkakunnalla kaivattusi asuu

      Jäikö sydän jonnekin? Jos, niin minne tai mihin? Laita paikkakunta tai paikka ja kunta🤭 Esim. Helsinki tai Pubin vessa
      Ikävä
      48
      995
    Aihe