Minkälainen on elämämme täällä maapallolla sen jälkeen kun uskossa olevat on temmattu taivaaseen.
Tuomiopäivä
8
109
Vastaukset
- Anonyymi
Jeesus toisessa tulemuksessaan herättää uskossa kuolleet kirkastetussa ruumiissa, elossa olevat pyhät muutetaan, Jeesus vie heidät yhdessä 1000 vuodeksi taivaaseen. Kaikki jumalattomat saavat surmansa Jeesuksen toisessa tulemisessa Hänen ilmestyksestään, vuorten rotkotkaan ei anna heille suojaa, myöskin paholainen sidotaan.
Tuhannen vuoden jälkeen on jumalattomien herätys kuolleista, myöskin paholainen päästetään vankeudestaan vähäksi aikaa. He nousevat yli maan avaruuden, ja piirittävät pyhien leirin. Viimeinen tuomio, tuli lankeaa alas taivaasta ja kuluttaa heidät. Tämä on toinen kuolema, eikä heistä jää juurta eikä oksaa. Kaikki entinen on mennyt eikä enää ajatukseen astu.
Tämän jälkeen Jumala luo omilleen uuden taivaan ja uuden maan, jossa vanhurskaus asuu.
1234567--- - Anonyymi
> Minkälainen on elämämme täällä maapallolla sen jälkeen kun uskossa olevat on temmattu taivaaseen.
Taitaa olla olematonta, koska Raamattu ei lupaa ikuista elämää kuin vanhurskaille.
"Ja nämä menevät pois iankaikkiseen rangaistukseen, mutta vanhurskaat iankaikkiseen elämään."
Mat. 25:46
" Sillä synnin palkka on kuolema, mutta Jumalan armolahja on iankaikkinen elämä Kristuksessa Jeesuksessa, meidän Herrassamme."
Room. 6:23- Anonyymi
Jeesus vie omansa toisessa tulemisessaan 1000 vuodeksi taivaaseen.
Minkälainen elämä maapallolla sen jälkeen ? Täällä ei ole elämää, sillä kaikki ne ketkä eivät päässeet mukaan taivaaseen, saavat surmansa Jeesuksen tulemisen ilmestyksestä.
Tuhannen vuoden jälkeen heidät herätetään tuomiolle tuli tekee heistä lopun.
1234567---
- Anonyymi
Saamme heidän keräämänsä omaisuuden omaan käyttöömme .
- Anonyymi
Vaan Dacia Dustereita en huoli. Ne kuulemma on ihan jaakona niihin kun ovat halpoja.
- Anonyymi
Tuskin onnistuu !
- Anonyymi
Tuomitaanko viimeisellä tuomiolla myös viidakossa asuvat kansat jotka eivät ole kuulleetkaan evankeliumin ilosanomasta tai jeesuksesta?
Miten muslimeille, hinduiille ja budhalaisille käy?- Anonyymi
Kyllä ne osaa satuja sepitellä, siinä kuin kristitytkin. Kaikki kuvittelevat, että juuri heidän satunsa on on se ainoa oikea. Mikä siinä on ettei ihminen voi myöntää, että on vaan asioita joista ei ole kenelläkää mitään tietoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,824404Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242948Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt262815Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1142557Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172489Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122228Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1012180Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6382068Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka342018MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141995