Minkälainen on elämämme täällä maapallolla sen jälkeen kun uskossa olevat on temmattu taivaaseen.
Tuomiopäivä
8
177
Vastaukset
- Anonyymi
Jeesus toisessa tulemuksessaan herättää uskossa kuolleet kirkastetussa ruumiissa, elossa olevat pyhät muutetaan, Jeesus vie heidät yhdessä 1000 vuodeksi taivaaseen. Kaikki jumalattomat saavat surmansa Jeesuksen toisessa tulemisessa Hänen ilmestyksestään, vuorten rotkotkaan ei anna heille suojaa, myöskin paholainen sidotaan.
Tuhannen vuoden jälkeen on jumalattomien herätys kuolleista, myöskin paholainen päästetään vankeudestaan vähäksi aikaa. He nousevat yli maan avaruuden, ja piirittävät pyhien leirin. Viimeinen tuomio, tuli lankeaa alas taivaasta ja kuluttaa heidät. Tämä on toinen kuolema, eikä heistä jää juurta eikä oksaa. Kaikki entinen on mennyt eikä enää ajatukseen astu.
Tämän jälkeen Jumala luo omilleen uuden taivaan ja uuden maan, jossa vanhurskaus asuu.
1234567--- - Anonyymi
> Minkälainen on elämämme täällä maapallolla sen jälkeen kun uskossa olevat on temmattu taivaaseen.
Taitaa olla olematonta, koska Raamattu ei lupaa ikuista elämää kuin vanhurskaille.
"Ja nämä menevät pois iankaikkiseen rangaistukseen, mutta vanhurskaat iankaikkiseen elämään."
Mat. 25:46
" Sillä synnin palkka on kuolema, mutta Jumalan armolahja on iankaikkinen elämä Kristuksessa Jeesuksessa, meidän Herrassamme."
Room. 6:23- Anonyymi
Jeesus vie omansa toisessa tulemisessaan 1000 vuodeksi taivaaseen.
Minkälainen elämä maapallolla sen jälkeen ? Täällä ei ole elämää, sillä kaikki ne ketkä eivät päässeet mukaan taivaaseen, saavat surmansa Jeesuksen tulemisen ilmestyksestä.
Tuhannen vuoden jälkeen heidät herätetään tuomiolle tuli tekee heistä lopun.
1234567---
- Anonyymi
Saamme heidän keräämänsä omaisuuden omaan käyttöömme .
- Anonyymi
Vaan Dacia Dustereita en huoli. Ne kuulemma on ihan jaakona niihin kun ovat halpoja.
- Anonyymi
Tuskin onnistuu !
- Anonyymi
Tuomitaanko viimeisellä tuomiolla myös viidakossa asuvat kansat jotka eivät ole kuulleetkaan evankeliumin ilosanomasta tai jeesuksesta?
Miten muslimeille, hinduiille ja budhalaisille käy?- Anonyymi
Kyllä ne osaa satuja sepitellä, siinä kuin kristitytkin. Kaikki kuvittelevat, että juuri heidän satunsa on on se ainoa oikea. Mikä siinä on ettei ihminen voi myöntää, että on vaan asioita joista ei ole kenelläkää mitään tietoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä5811922Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san584974Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2973061Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1932947- 1352081
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo211341Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri361238- 1001224
40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.2171174En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv70949