Minkälainen on elämämme täällä maapallolla sen jälkeen kun uskossa olevat on temmattu taivaaseen.
Tuomiopäivä
8
193
Vastaukset
- Anonyymi
Jeesus toisessa tulemuksessaan herättää uskossa kuolleet kirkastetussa ruumiissa, elossa olevat pyhät muutetaan, Jeesus vie heidät yhdessä 1000 vuodeksi taivaaseen. Kaikki jumalattomat saavat surmansa Jeesuksen toisessa tulemisessa Hänen ilmestyksestään, vuorten rotkotkaan ei anna heille suojaa, myöskin paholainen sidotaan.
Tuhannen vuoden jälkeen on jumalattomien herätys kuolleista, myöskin paholainen päästetään vankeudestaan vähäksi aikaa. He nousevat yli maan avaruuden, ja piirittävät pyhien leirin. Viimeinen tuomio, tuli lankeaa alas taivaasta ja kuluttaa heidät. Tämä on toinen kuolema, eikä heistä jää juurta eikä oksaa. Kaikki entinen on mennyt eikä enää ajatukseen astu.
Tämän jälkeen Jumala luo omilleen uuden taivaan ja uuden maan, jossa vanhurskaus asuu.
1234567--- - Anonyymi
> Minkälainen on elämämme täällä maapallolla sen jälkeen kun uskossa olevat on temmattu taivaaseen.
Taitaa olla olematonta, koska Raamattu ei lupaa ikuista elämää kuin vanhurskaille.
"Ja nämä menevät pois iankaikkiseen rangaistukseen, mutta vanhurskaat iankaikkiseen elämään."
Mat. 25:46
" Sillä synnin palkka on kuolema, mutta Jumalan armolahja on iankaikkinen elämä Kristuksessa Jeesuksessa, meidän Herrassamme."
Room. 6:23- Anonyymi
Jeesus vie omansa toisessa tulemisessaan 1000 vuodeksi taivaaseen.
Minkälainen elämä maapallolla sen jälkeen ? Täällä ei ole elämää, sillä kaikki ne ketkä eivät päässeet mukaan taivaaseen, saavat surmansa Jeesuksen tulemisen ilmestyksestä.
Tuhannen vuoden jälkeen heidät herätetään tuomiolle tuli tekee heistä lopun.
1234567---
- Anonyymi
Saamme heidän keräämänsä omaisuuden omaan käyttöömme .
- Anonyymi
Vaan Dacia Dustereita en huoli. Ne kuulemma on ihan jaakona niihin kun ovat halpoja.
- Anonyymi
Tuskin onnistuu !
- Anonyymi
Tuomitaanko viimeisellä tuomiolla myös viidakossa asuvat kansat jotka eivät ole kuulleetkaan evankeliumin ilosanomasta tai jeesuksesta?
Miten muslimeille, hinduiille ja budhalaisille käy?- Anonyymi
Kyllä ne osaa satuja sepitellä, siinä kuin kristitytkin. Kaikki kuvittelevat, että juuri heidän satunsa on on se ainoa oikea. Mikä siinä on ettei ihminen voi myöntää, että on vaan asioita joista ei ole kenelläkää mitään tietoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869