Siinäkin on yksi syy kadehtia virolaisia.
Virolla on kauniimpi pääministeri kuin Suomella
24
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kieltämättä tyylikäs ja osaava pääministeri heillä
- Anonyymi
Ei ole samanlainen lasittunut katse kuin Suomen pääministerillä.
- Anonyymi
Se on ideologiankatse. Tähkälapset
- Anonyymi
Onhan Virolla kaunis pääministeri mutta Sanna on Sannaaaaah.
- Anonyymi
Sytytä valot.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sytytä valot.
Ei tarvitse Sanna valaisee..
- Anonyymi
Tämä "nuorempi" polvi ei puhu suomea valitettavasti
- Anonyymi
Viro on hoitanut myös pakolaispottinsa esimerkillisesti, ei ainuttakaan huomautusta ole tullut mistään. Ja pakolaisia lienee nyt maassa parikymmentä. Ja kaikki integroituneita.
Ja onhan niitä Viroon silti tullut tuhansia.- Anonyymi
Jokin on pielessä jos muiden EU-maiden pitää tukea maata merkittävällä osalla sen valtion vuosibudjetista samalla kun maassa on veroja välttelevä matala tasaverotus ja 0-yhteisöverot yrityksillä. Myös Italia välttelee ja kiertää veronmaksua ja tarvitsee EU-mailta jättimäisiä sossutukia.
Verot on kunniavelkaa, älkää olko kunniattomia paskiaisia vaan maksakaa kunnialla! Vähän se ottaa ja paljon antaa.
- Anonyymi
Missikisat järjestetään erikseen .Poliittisella saralla valinta perusteet ovat toisen laiset kuin kauneus kilpaiuiluissa.
- Anonyymi
Tosi hyvännäköinen, osaa laskea budjetin miljardeja, ja pystyy kommentoimaan ilman paperia, ulkoa opeteltua litaniaa tai telepomprenttoria.
- Anonyymi
Katteeksi käy.
- Anonyymi
Sanna Marin maailman kaunein pääministeri.
- Anonyymi
Alapäät esille! Katsotaan kumpi on parempi alapääministeri. Vain alavärkki merkkaa. Pärstävärkistä ei kukaan ole kiinnostunut.
- Anonyymi
Porsliini pitää olla. Puskan näkeminen saa laatan lentämään.
- Anonyymi
Virossa on tyttötrio. Presidentti, pääministeri ja ulkoministeri kaikki tytöntylleröjä.
Idän Puttepossulla on nyt vapaa pääsy maahan. - Anonyymi
perussuomalaisilla on kauniimpi puheenjohtaja kuin SDP:lla.
T. Tynkkynen, perussuomalainen . - Anonyymi
Se mitä Virolla on ei suomalainen tarvitse.
- Anonyymi
Mut harmaahylkeetkin kuolisivat nauruun, sukupuuttoon ja lajin vähenemiseen, jos ne telkkaistaan näkisivät Jussi H:n suomen valtion näkyvillä paikoilla.
- Anonyymi
Isåm maallisetko ne täällä taas haukkuu suomalaista ja kehuu virolaista?
Isämaallisuus on kovasti muuttunut sitten isoisän päivien. - Anonyymi
Tallinnan vanhakaupunki on ainoa mitä kadehdin.
Viro on köyhempi, väkivaltaisempi ja rikollisempi kuin Suomi. Ja meillä on parempi pääministeri. Tai ainakin yhtä hyvä. - Anonyymi
Kuinka kännissä olet ollut kun noin näit tuon kauneusasian??
- Anonyymi
On ainakin koulutetumpi ja asiallisempi.
- Anonyymi
Varmaankin niitä Virolaisia naisia.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342694Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2562264Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?171383- 1151052
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003- 94995
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13892Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55788Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50741Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732